Przetarg na budowę szkoły przy ul. Grasera | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przetarg na budowę szkoły przy ul. Grasera

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 15 grudnia 2023
Autor: Marcin Pryka

W północnej części Torunia powstanie nowa szkoła podstawowa. Zgodnie z założeniem Gmina Miasta Toruń ogłosiła przetarg nieograniczony na realizację I etapu inwestycji.

Pod koniec lipca radni miejscy przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta na lata 2023-2050, które pozwoliły na to, aby jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie funkcjonowania placówki od września 2025 r.

Intensywnie rozwijająca się zabudowa mieszkaniowa na tzw. osiedlu Jar, przyszłym osiedlu Niepodległości oraz perspektywa wzrostu liczby mieszkańców w tej części miasta spowodowała zlecenie w 2018 r. opracowania projektu dla budowy szkoły podstawowej przy ul. Grasera. Szkołę zaprojektowano jako dwukondygnacyjny budynek, składający się z 5 segmentów o łącznej powierzchni około 13 tys. m2 z salą gimnastyczną i biblioteką, infrastrukturą sportowo-rekreacyjną na terenie w tym: przyszkolnym boiskiem piłkarskim, bieżnią lekkoatletyczną, boiskiem wielofunkcyjnym, placem zabaw, obiektami małej architektury. Docelowo szkoła ma pomieścić tysiąc uczennic i uczniów (8 klas po 5 oddziałów). Koszt budowy całej szkoły szacuje się na 129 mln zł.

Z uwagi na rozmiar inwestycji prezydent Michał Zaleski zaproponował, a Rada Miasta Torunia zaakceptowała, etapowanie inwestycji i przystąpienie w 2024 r. do realizacji I etapu zadania. Jak podkreśla prezydent Michał Zaleski, pierwszy etap ma zaspokoić potrzeby rozwijającego się osiedla w zakresie kształcenia najmłodszych, a więc zerówki i klas I-IV. Samorząd będzie starał się o pozyskanie dla inwestycji dofinansowania zewnętrznego.

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności następujący zakres prac: roboty ogólnobudowlane, konstrukcyjne i wykończeniowe, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne niskoprądowe, zagospodarowanie terenu: m.in. ogrodzenie, zieleń, mała architektura, plac zabaw, boisko sportowe, drogi wewnętrzne i chodniki, technologia kuchni oraz wyposażenie boiska sportowego.

Szczegóły postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn.: „Budowa Szkoły Podstawowej przy ul. Grasera w Toruniu” >>>TUTAJ<<<

Oferty należy składać w terminie do 19 stycznia 2024 r. do godz. 12:00.

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.