Przedświąteczne pląsy z Elfem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przedświąteczne pląsy z Elfem

Kultura, Miasto
Data publikacji: 07 grudnia 2023
Autor: Paula Gałązka
Przedświąteczne pląsy z Elfem

„Mikołajki – przedświąteczne pląsy z Elfem” to hasło przewodnie tegorocznego (6.12.2023 r.) spotkania mikołajkowego zorganizowanego przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Nie zabrakło dobrej zabawy i Świętego Mikołaja z prezentami.

- Dzieci to przyszłość Torunia, a więc warto przy takiej okazji jak Mikołajki być z nimi, razem się bawić, obdarowywać drobnymi prezentami. Na co dzień o tych dzieciach również pamiętamy. Toruń to miasto przyjazne dzieciom. Wszystko, co robimy w naszym mieście to po to, aby miały dobre warunki do wychowania i nauki. Znakomite przedszkola, szkoły służą temu, aby dzieci mogły z tego korzystać. Mamu też liczne placówki kultury, które organizują dużo wydarzeń dla dzieci. No i organizator dzisiejszego wydarzenia Toruńskie Centrum Usług Społecznych nie zapomina również o maluszkach, dlatego mamy takie radosne dziecięce spotkanie w dniu Świętego Mikołaja – mówi Prezydent Torunia Michał Zaleski.

W ramach spotkania odbyły się warsztaty plastyczne z wykonywania kartek świątecznych, dekoracji na choinkę, domków drewnianych, kamieniczek z  papieru, aniołków ze sznurka, gry i zabawy ruchowe. Były też konkursy oraz nauka układu tanecznego. Kulminacyjnym momentem była wizyta Świętego Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. Wydarzenie umił występ dzieci z Publicznej Szkoły Muzycznej w Górsku.

fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęcli: dłoń o czerwonych paznokciach trzyma kartę do głosowania i wrzuca ją do urny wyborczej, na której jest godło kraju
  Miasto
  7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.