Przeboje Wodeckiego na Dzień Matki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przeboje Wodeckiego na Dzień Matki

Kultura
Data publikacji: 25 maja 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Zbigniew Wodecki w Dworze Artusa w 2015 r.

Mamom z okazji ich święta zadedykowany jest koncert "Wodecki symfonicznie", który odbędzie się 26 maja 2023 r. w CKK Jordanki.

Wieczór poświęcony muzyce Zbigniewa Wodeckiego, nieodżałowanego polskiego artysty zmarłego 22 maja 2017 r. w wieku 67 lat. Obdarzony wyjątkowym wokalem wyśpiewał przez lata wiele przebojów, które nuciła cała Polska, a dziś powracają one w kolejnych aranżacjach, czy to wokalnych, czy orkiestrowych.

Podczas piątkowego wieczoru na Jordankach, zadedykowanego świętującym Mamom, usłyszymy znane i lubiane utwory, jak: „Z tobą chcę oglądać świat”, „Nad wszystko uśmiech twój”, czy „Opowiadaj mi tak”. Z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego wystąpią soliści Karolina Leszko i Daniel Cebula-Orynicz.

Karolina Leszko, znana z występów w edycjach znanych muzycznych programów i wielokrotnie nagradzana wokalistka, w wieku 23 lat zajęła pierwsze miejsce w konkursie "Korowód" na  Grechuta Festival 2009. Natomiast Daniel Cebula-Orynicz jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie i popularyzatorem m.in. muzyki gospel, którą popularyzuje koncertując i prowadząc warsztaty gospel. Artysta jest laureatem wielu nagród, znalazł się również w gronie finalistów 6. edycji programu The Voice of Poland.

Koncert rozpocznie się o godz.19:00 i potrwa około 100 minut. Bilety: 70 zł - normalny, 60 zł - ulgowy.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Plakat festiwalu z rozetą witrażową na czerwonym tle
  Kultura, Miasto
  W Toruniu rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.