Protest rolników - mapy z utrudnieniami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Protest rolników - mapy z utrudnieniami

Miasto, MZK
Data publikacji: 07 lutego 2024
Autor: Paula Gałązka
Protest rolników - mapy z utrudnieniami

W piątek, 9 lutego 2024 r., odbędą się protesty rolników. Poniżej publikujemy mapy z utrudnieniami, które są spodziewane na terenie Torunia.

Rolnicy protestują m.in. z powodu decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej przedłużenia do czerwca 2025 r. bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą, wspólnej polityki rolnej oraz wymogów, które narzuca gospodarstwom rolnym Zielony Ład. Aby zwrócić uwagę na rosnące problemy właściciele indywidualnych gospodarstw rolnych postanowili wyjechać na drogi. Jak przekazują organizatorzy, rolnicy będą spowalniać ruch jadąc kolumną w stronę Torunia, a następnie zawracać do miejsca strajku. W ruchu będzie jedna kolumna, tak żeby drugi pas drogowy był drożny.

Ważna informacja dla osób podróżujących komunikacją miejską – autobusy wyjadą na ulice, jednak istnieje ryzyko wystąpienia opóźnień spowodowanych sytuacją na drogach. Dla organizatorów protestów pojazdy komunikacji miejskiej nie będą stanowiły pojazdów uprzywilejowanych, tak jak to będzie w przypadku służb ratowniczych i mundurowych, gdzie w razie przejazdu zapewniony zostanie korytarz życia.

1. Piątek, 9.02.2024, od godz. 05:00 do godz. 20:00

Rozpoczęcie: Wielka Łąka przy kościele,

Przejazd:

– Wielka Łąka – DK 15-Gronowo – DK 15 Grębocin – ul. Olsztyńska do skrzyżowania DK 15 z DK 80 – z DK 80 w ul. Olimpijską do ul. Olsztyńskiej i dalej z powrotem ta sam trasa do Wielkiej Łąki (przejazd wielokrotny)

Zakończenie: Wielka Łąka.

2. Piątek, 9.02.2024, od godz. 05:00 do godz. 19:00

Rozpoczęcie: Głogowo DK 10

Przejazd:

– DK 10 z Głogowa do Torunia – ul. Szosa Lubicka – ul. Olsztyńska – ul. Olimpijska – Szosa Lubicka w stronę Lubicza Dolnego – Lubicz ul. Toruńska – ul. Mostowa – ul. Warszawska powrót do Głogowa.

Powrót:

– ul. Warszawska powrót do Głogowa

3. Piątek, 9.02.2024, od godz. 05:45 do godz. 19:45

Rozpoczęcie: Od strony Łysomic, od granicy miasta

Przejazd:

– od strony Łysomic DK 91 – od granicy miasta wjazd ul. Grudziądzką do ronda/skrzyżowania ul. Grudziądzkiej z ul. Celniczą i ul. Polną

 Powrót:

 tą samą trasą w kierunku Grzywny.

4. Piątek, 9.02.2024, od godz. 09:00 do godz. 20:00

Rozpoczęcie: Ze Złejwsi Wielkiej

Przejazd:

wjazd do Torunia DK 80 do ronda przy CH „Plaza” i powrót tą samą trasą.

5. Piątek, 9.02.2024, od godz. 09:00 do godz. 18:00

Rozpoczęcie: Raciążek przy stacji „Orlen”,

Przejazd:

– DK 91 do Torunia – do Ronda Pułkownika Witolda Pileckiego i powrót do Ronda Ludmiły Roszko, 2-krotna „pętla” od jednego do drugiego ronda i powrót,

– DK 91 do miejsca rozpoczęcia,

Zakończenie: Raciążek przy stacji „Orlen”.

6. Piątek, 9.02.2024, od godz. 06:00 do godz. 20:00

Rozpoczęcie: Biskupice,

Przejazd: Biskupice, przez Łubiankę, DW553 do Torunia, ul. Szosa Chełmińska do ronda/skrzyżowanie ul. Szosa Chełmińska z Trasą Prezydenta Władysława Raczkiewicza, nawrót na tym rondzie i dalej z powrotem ta samą trasa w kierunku Łubianki i Biskupic,

Zakończenie: Biskupice.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.