Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską

Miasto, MZK
Data publikacji: 28 lutego 2024
Autor: Sylwia Derengowska
Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską

Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, tak jak przy poprzednich protestach, będzie starał się na bieżąco informować, jak funkcjonuje komunikacja miejska.

Jak poinformował Urząd Gminy Lubicz, protest ma się rozpocząć w czwartek, 29 lutego o godz. 10:00 i trwać do piątku, 1 marca do godz. 23:00. Rolnicy będą blokować DK 15 oraz wjazd na autostradę. Uczestnicy zapowiadają całkowitą blokadę kilku kluczowych skrzyżowań na trasie oraz blokadę wjazdu na autostradę na węźle Turzno. Blokada dróg i wjazdu na autostradę będzie całkowita, a zjazd cyklicznie przejezdny.

W czwartek rano autobusy linii podmiejskich nr 111 i 112 będą kursowały normalnie, ale należy się spodziewać, że od ok. godz. 10:00, gdy przejazd zostanie zablokowany, ruch na tych liniach będzie utrudniony. Możliwe będzie skracanie tras przejazdu do Rogówka, Grębocina i Kolonii Papowskiej. W przypadku zablokowania również ul. Olsztyńskiej wystąpią utrudnienia na liniach miejskich nr 30, 39 i 44, co może skutkować opóźnieniami bądź skróceniem trasy do przystanku Cegielnia.

Tak jak podczas poprzednich protestów Miejski Zakład Komunikacji w miarę możliwości będzie starał się informować pasażerów na bieżąco, gdzie występują utrudnienia w kursowaniu autobusów.

Bieżące informacje o tym, jak funkcjonuje komunikacja miejska w czasie protestu rolników, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.mzk-torun.pl oraz na profilu MZK na Facebooku.


Protestami zostaną objęte następujące drogi w Gminie Lubicz:

Utrudnienia na DK 15 na odcinku od miejscowości Gronowo do miejscowości Grębocin:

 • DK 15 Gronowo (skrzyżowanie DK 15 z ul. Cmentarną i z drogą powiatową 2030C ) do Ronda DK 15 z DK 96 ( Rondo Solidarności),
 • DK 15 Rogówko (skrzyżowanie DK15 z ul. Lubicką ). Utrudnienia w ruchu wystąpią na odcinku dróg, Rogowo – Rogówko – Jedwabno.
 • DK15 Grębocin (skrzyżowanie DK 15 z DW552) Utrudnienia w ruchu wystąpią na odcinku dróg, Grębocin – Gronowo, Grębocin - Turzno, Grębocin – Lubicz
 • Węzeł autostradowy Turzno, całkowita blokada dróg i wjazdu na A1, zjazd na A1 - cyklicznie przejezdny.

Poniżej mapa z zaznaczonymi punktami protestów rolników:

fot. głowne Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.