www.torun.pl

Poznamy Sportowca Torunia 2018 Roku

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Kto zostanie zwycięzcą 17. edycji Plebiscytu na Sportowca Torunia 2018 roku, dowiemy się 9 lutego 2019 roku podczas corocznego Balu Sportowca.

Dziesięciu laureatów w kategorii Senior, laureata w kategorii Młodzieżowiec 2018 oraz zwycięzców kategorii dodatkowych: super anioł, trener, klub, sponsor ogłosi Kapituła. Przyznane też zostaną nagrody specjalne związane z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pretendentów do najlepszej dziesiątki seniorów oraz młodzieżowca 2018 roku nominowały toruńskie kluby sportowe, biorąc pod uwagę wyłącznie najwyższe osiągnięcia sportowe swoich zawodników w 2018 roku.

Tego wieczora dodatkowo Dziennik Toruński „Nowości” ogłosi laureata w kategorii „Najpopularniejszy Sportowiec Torunia 2018 Roku”, którego wybiorą internauci, a Radio Gra – kolejny patron medialny Balu Sportowca wskaże zwycięzcę w kategorii „Sportowa Osobowość Medialna 2018 Roku”, wybranego głosami słuchaczy.

Gala Laureatów odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki podczas Balu Sportowca, który po raz dwunasty zostanie zorganizowany przez  Prezydenta Miasta Torunia. Rozpoczęła się już dystrybucja zaproszeń na to wydarzenie (koszt dla dwóch osób w cenie 600,00 zł). Organizacją Balu Sportowca zajmuje się Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. Wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowanie środowiska sportowego. W Balu Sportowca 2019 weźmie udział ponad 500 osób: sportowcy, działacze, trenerzy, sponsorzy, przedstawiciele władz miasta, dziennikarze i honorowi goście.

Organizatorzy zadbają jak zwykle o doskonałą oprawę muzyczną, show, wystrój oraz smaczny catering, co gwarantuje wspaniałą atmosferę. Wyśmienitą zabawę taneczną poprowadzi zespół D-Tonacja Tomasza Terpińskiego. Atrakcją Balu będzie także występ ABBA Cover Show, który wykona wiele tanecznych utworów legendarnej szwedzkiej grupy ABBA.

Podczas balu wśród uczestników tego wydarzenia zostanie rozlosowanych wiele atrakcyjnych nagród: aparaty fotograficzne, tablet, smartwatch, vouchery na zabiegi w salonach urody, vouchery na kolacje w toruńskich restauracjach, zaproszenia na prestiżowe wydarzenia sportowe, czy karnety na obiekty sportowe.

Patronat medialny objął Dziennik Toruński „Nowości”, Telewizja Kablowa Toruń oraz Radio Gra FM. Relacje z balu będą prezentowane w lokalnej prasie i telewizji podczas transmisji „na żywo” oraz na stronie internetowej www.toruntv.pl.

Sponsorzy Balu Sportowca 2019

1. Atrium Poland 1 Sp. z o.o. Copernicus Sp. Komandytowa
2. Aria Bis Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
3. Zakład Drogowo-Budowlany Sp. z o.o.  Sp. Komandytowa
4. Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
5. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA
6. Henkell&Co Polska Sp. z o.o.
7. Transbruk Sp. z o.o.
8. Dompol Sp. z o.o.
9. Cereal Partners Poland „Toruń Pacific” Sp. z o.o.
10. PHU Polmozbyt Toruń Holding SA
11. Ecom Sp. z o.o.
12. Klanad Sp. z o.o.
13. Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Energoterm Sp.z o.o.
14. Beauty Medica Anna Leszczyńska
15. Mentor SA
16. Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń Plaza
17. CKK Jordanki
18. Hotel Filmar


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  19 marca 2019 roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski wręczyli nagrody i wyróżnienia dla 241 toruńskich zawodników, trenerów i sportowych działaczy.
 • Biznes, Kultura, Miasto, Sport
  Umowy dotacyjne z organizacjami pozarządowymi podpisane - 364 organizacje będą realizować projekty i działania w 2019 roku lub w ramach projektów wieloletnich na łączną kwotę prawie 35 mln zł.
 • Miasto, Sport
  W czwartek 21 marca 2019 r. uczniowie kilkunastu toruńskich szkół aktywnie powitają wiosnę w ramach imprezy "Sportowa wiosna”. W Arenie Toruń wspólnie z toruńskimi sportowcami będzie się bawić ponad 2000 dzieci.
 • Trwa konkurs "Zbieramy Makulaturę"
  Kultura, Miasto
  31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.
 • Miasto
  W 110. rocznicę urodzin gen. prof. Elżbiety Zawackiej kombatanci, przedstawiciele miasta, Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, wojska i toruńskich szkół złożyli kwiaty na grobie Honorowej Obywatelki na cmentarzu św. Jerzego.
 • 20 marca 2019 r. nastąpi uroczyste otwarcie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr 15 ul. Paderewskiego 5/11.
 • Zerwanie linii oświetleniowej napowietrznej to przyczyna awarii oświetlenia na ulicy Bydgoskiej. Latarnie nie działają na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Już w sobotę 23 marca 2019 roku nastąpi uroczyste otwarcie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019. W zawodach weźmie udział 4350 zawodników z 88 krajów.
 • Luba i Słodka to ulice osiedlowe położone na osiedlu Bielawy Grębocin. Obie przejdą przebudowę i do końca lipca zmienią swój wygląd.
 • Klub Sportowy Toruń informuje, że w dniu 18 marca 2019 roku ruszył proces składania wniosków o przyznanie akredytacji stałych na sezon 2019 na spotkania Get Well Toruń na Motoarenie.
 • W najbliższą sobotę, 2 marca 2019 r., nastąpią utrudnienia podczas rejestracji zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu.
 • 18 marca 2019 roku prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Bielawy-Grębocin. Spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 35.
 • 18 marca 2019 r. w CKK Jordanki rozpoczęła się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń.
 • Do 2 maja 2019 roku można zgłaszać kandydatury do 24. edycji Nagród Prezydenta Miasta Torunia. Wyróżnienia za 2018 rok zostaną wręczone 17 czerwca 2019 r. w Dworze Artusa.