Powstaną dwa punkty pobrań | www.torun.pl

Powstaną dwa punkty pobrań

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 02 listopada 2020
Autor: Magdalena Winiarska
W namiocie trwa pobór materiału od młodej dziewczyny

Kolejne dwa punkty pobrań materiału do badań genetycznych zostaną uruchomione w Toruniu w najbliższych dniach.

Nowe punkty powstaną przy ul. Bema 73/79 (w pobliżu Areny Toruń) oraz ul. Okólnej 1. Prowadzone będą przez firmę Rezonans Sp. z o.o. z Lipna, a wykonywane tam badania będą refundowane przez NFZ.

O terminie uruchomienia punktów, jak i godzinach funkcjonowania będziemy informować na bieżąco.

Aktualnie w Toruniu funkcjonują następujące punkty pobrań wymazów na NFZ:

1.    Motoarena, ul. Pera Jonssona 7
Punkt czynny we wszystkie dni tygodnia, w godz. 10.00-16.00.
Punkt dla pieszych oraz zmotoryzowanych (obsługiwany przez wojsko) - z możliwością poboru wymazu bez konieczności wysiadania z samochodu. Dojazd wyłącznie od strony Szosy Bydgoskiej.
Rejestracja telefoniczna pod nr: 506 325 200 oraz 506 324 235 w godzinach pracy punktu (rejestracja telefoniczna nie jest wymagana).

2.    Miejska Przychodnia Specjalistyczna, ul. Uniwersytecka 17
Punkt czynny: poniedziałek-piątek godz. 10.00-12.00; w sobotę i niedzielę od 9.00-11.00.Wejście D od dziedzińca wewnętrznego.
Rejestracja telefoniczna pod nr: 506 324 054 w godzinach pracy punktu (rejestracja telefoniczna nie jest wymagana).

3.    Alab Laboratoria Sp z o.o.,  ul. Grudziadzka 51B
Punkt czynny: poniedziałek-piątek 14:00-16:00, sobota: 10:00-12:00,  niedziela: 8:00-10:00.
Kontakt z placówką: tel. 665 787 368.

4.    Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, ul. Dąbrowskiego 1
Punkt czynny: poniedziałek-niedziela: 10:00-12:00. Kontakt z placówką: tel. 697 667 669 w godz. 10:00-12:00.


Miejsca odpłatnego wykonywania testów (bez skierowania):

•    Punkt Drive&Go-Thru Vitalabo, Szosa Bydgoska 3
Godziny przyjęć: poniedziałek-piątek: 8.00-12.00.
Badanie można kupić wyłącznie online.

•    Alab Laboratoria Sp z o.o. (patrz informacje powyżej)
Badanie trzeba wykupić w punkcie.


Jak się przygotować na test?
Aby badanie było wiarygodne, minimum 2 godziny przed badaniem nie wolno:  jeść, pić, żuć gumy, płukać jamy ustnej i nosa, myć zębów, przyjmować leków, palić papierosów. Przypominamy też, że na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem i numerem pesel.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.