Powołanie dla dyrektorki SP12 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Powołanie dla dyrektorki SP12

Miasto
Data publikacji: 03 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Powołanie dla dyrektorki SP12

3 kwietnia 2024 r. Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Pani Barbarze Iwanowskiej powołanie na stanowisko dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 12. Swoje stanowisko będzie sprawować do 31 sierpnia 2028 r.

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Toruniu przeprowadzono 20 lutego 2024 r. W trakcie procedury konkursowej nie wyłoniono kandydata. W związku, z tym zgodnie z art. 63 ust. 12 ustawy Prawo oświatowe, jeżeli w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący tj. Gmina Miasta Toruń, powierza to stanowisko kandydatowi ustalonemu w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny tj. Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty. 14 marca 2024 r. Prezydent Torunia Michał Zaleski ogłosił, że dyrektorką SP12 została Pania Barbara Iwanowska, nauczycielka z ponad 20-letnim stażem pracy.

3 kwietnia 2024 r. Prezydent Torunia wręczył Pani Barbarze powołanie na stanowisko dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 12. 

- Gratuluję. Przed Panią ogromne wyzwanie, jakim jest organizacja nowej placówki oświaty. Życzę powodzenia i owocnej pracy - mówił Prezydent Zaleski.

Pani Barbara Iwanowska, będzie sprawować stanowisko dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 12 w Toruniu od 1 kwietnia 2024 r. do 31 sierpnia 2028 r.


Poniżej przebieg pracy pedagogicznej Pani Barbary Iwanowskiej:

 • od 1 września 2001 r. do 31 sierpnia 2006 r. w Gimnazjum nr 21 w Toruniu – nauczyciel chemii i matematyki,
 • od 1 września 2006 r. do 31 grudnia 2010 r. w Zespole Szkół nr 10 w Toruniu – nauczyciel chemii,
 • od 1 stycznia 2011 r. do 31 sierpnia 2011 r. w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy – wizytator,
 • od 1 września 2011 r. do 21 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Toruniu – nauczyciel, przy czym w okresie od 1 września 2011 r. do 31 sierpnia 2016 r. była dyrektorem SP nr 17,
 • od 19 listopada 2018 r. do 31 marca 2024 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu – na stanowisku nauczyciela – konsultanta ds. nowoczesnych technologii w przedmiotach przyrodniczych.

Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana – otrzymywała nagrody Prezydenta Miasta Torunia, Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. W 2018 roku została uhonorowana Odznaką Przyjaciela Dziecka – przyznaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

fot. Paula Gałązka

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.