Park na wzór holenderski | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Park na wzór holenderski

Eko, Miasto
Data publikacji: 19 września 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Także Stawki wzbogaciły się o swój park kieszonkowy. Przy ul. Szuwarów i Tataraków powstało "Zacisze Holandii".

Na terenie parku powstał m.in. ogród deszczowy z małym wiatrakiem na wzór holenderski oraz ławka interaktywna opowiadająca ciekawostki o Holandii – nawiązujące do tematyki Holandii. Funkcję krajoznawczo-edukacyjną podkreślają tablice informacyjne, tj. tablica wskazująca na wybrane treści charakterystyczne dla Holandii oraz tablice typu eko-memory – przedstawiające m.in. świat roślin i zwierząt – dobranych zgodnie z życzeniem mieszkańców i Rady Okręgu Stawki do nazw ulic znajdujących się w tej części miasta. Integrację wśród mieszkańców wzbogacą gry podłogowe, tj. „kółko i krzyżyk” czy mini-labirynt.

Fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.