Otwarty pl. NOT i Szosa Chełmińska, zamknięta ul. Legionów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Otwarty pl. NOT i Szosa Chełmińska, zamknięta ul. Legionów

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 22 maja 2023
Autor: Sylwia Derengowska
Otwarty pl. NOT i Szosa Chełmińska, zamknięta ul. Legionów

Budowa nowej linii tramwajowej, która połączy centrum z północno-wschodnią częścią Torunia wchodzi na ostatnią prostą. W najbliższą, sobotę 27 maja 2023 r., dla ruchu udostępniony zostanie cały plac NOT i Szosa Chełmińska, ul. Grudziądzka i Dekerta. Nie obejdzie się jednak także bez ostatnich utrudnień. Od niedzieli 28 maja zamknięty zostanie fragment ul. Legionów. Będą to już jednak ostatnie poważne niedogodności. 

Od soboty 27 maja od godzin popołudniowych plac NOT będzie przejezdny we wszystkich relacjach dla ruchu kołowego. Ruch na wprost z Szosy Chełmińskiej w al. Solidarności będzie możliwy. Pojazdy jadące Czerwoną Drogą od strony pl. Niepodległości będą mogły skręcać w lewo w Szosę Chełmińską, która zostanie udostępniona dla ruchu w kierunku Wrzosów. Możliwy też będzie skręt w prawo z ul. Odrodzenia w Szosę Chełmińską i w lewo z Szosy Chełmińskiej w Odrodzenia.

Tzw. „mała Grudziądzka” będzie dostępna we wszystkich relacjach. Ulica Dekerta pozostanie dwukierunkowa zgodnie z tymczasową organizacją ruchu.

Nie będzie uruchomione przejście dla pieszych przez Szosę Chełmińską w relacji Czerwona Droga – Odrodzenia po stronie północnej (przy aptece).

W związku z otwarciem Szosy Chełmińskiej w kierunku Wrzosów inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Zamknięcie ul. Legionów

W tym tygodniu czekają nas także ostatnie już większe utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie ul. Legionów. Mają one związek z budową torowiska i jezdni oraz przejazdu kolejowo-tramwajowego na ul. Legionów:

 • od 26 maja na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińska i Polna zostanie wprowadzone tymczasowe rondo;
 • od 26 maja na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińska i Długa zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, ruch w relacji północ – południe (po Szosie Chełmińskiej) będzie możliwy jednym pasem; powstaną tymczasowe azyle dla pieszych;
 • od 28 maja od godz. wczesno porannych (ok. godz. 4.00) nastąpi zamknięcie dla ruchu pojazdów ul. Legionów pomiędzy rondem Czadcy a ul. Inżynierską.

Wyznaczone zostaną objazdy:

 • od centrum objazd wyznaczony ul. Wielki Rów, Grudziądzką, nową Polną;
 • od os. Wrzosy objazd wyznaczony ul. Polną, Szosą Chełmińską, Długą.

Dojazdy do posesji, parkingi:

 • od strony ronda Czadcy do wysokości bloku przy ul. Legionów 165 (wjazd na parking oraz drogę serwisową) dojazd możliwy po nowo wykonanej zachodniej części ul. Legionów;
 • likwidacja wszystkich miejsc postojowych po stronie zachodniej ul. Legionów od bloku przy ul. Legionów 165 w kierunku przejazdu kolejowego;
 • dojazd do sklepu ALDI i WGK UM Toruń możliwy tylko i wyłącznie od strony ronda Czadcy z wykorzystaniem obecnego wjazdu tymczasowego;
 • wyjazd z ul. Kaliskiego tylko i wyłącznie w kierunku ronda Czadcy;
 • wszystkie wyjazdy z posesji na zamkniętym odcinku tylko i wyłącznie w kierunku ronda Czadcy.

Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

W związku z zamknięciem ul. Legionów inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. O szczegółach poinformujemy niebawem. Wkrótce opublikujemy także mapkę ze schematem tymczasowej organizacji ruchu.

fot. MZK Toruń

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.