„Ostatnie okrążenie” w speedrowerze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Ostatnie okrążenie” w speedrowerze

Miasto, Sport
Data publikacji: 04 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W najbliższą sobotę 5 października 2019r. o godz. 13:00 na torze przy ul. Bielańskiej 66 odbędzie się turniej indywidualny w speedrowerze z okazji zakończenia kariery sportowej przez wychowanków Toruńskiego Stowarzyszenia Żużlowego Przemysława Binkowskiego oraz Rafała Dulińskiego.

Przemysław Binkowski i Rafał Duliński w latach 2000-2017 roku, reprezentując Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe, zdobyli wiele medali na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej, m.in.:
- Klubowe Mistrzostwo Europy (Leicester, Anglia),
- Klubowe v-ce Mistrzostwo Świata (Adelajda, Australia),
- czterokrotnie Drużynowe Mistrzostwo Polski (2005, 2010, 2013, 2017),
- Drużynowy Puchar Polski,
- Mistrzostwo Polski Par Klubowych
oraz byli członkami kadry narodowej, z którą zdobyli:
- Przemysław Binkowski (Drużynowe Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Świata Par, Drużynowe Mistrzostwo Europy, a także indywidualnie II Wicemistrz Europy seniorów (Toruń 2014, Poole 2016),
- Rafał Duliński (Drużynowe Mistrzostwo Świata, Drużynowe Mistrzostwo Europy, a także indywidualnie Mistrz Europy juniorów (Sandwell 2002) oraz I Wicemistrz Świata seniorów (Edenton 2013).

W turnieju indywidualnym na zakończenie kariery wezmą udział zaproszeni goście, zawodnicy reprezentujący kluby speedrowerowe z kraju i za granicy:
1.    Marcin Paradziński – Toruń
2.    Bartosz Grabowski – Leszno
3.    Marcin Lis – Toruń
4.    Przemysław Binkowski – Toruń
5.    Paweł Kozłowski – Gniezno
6.    Steve Harris – Astley&Tyldesley (North England)
7.    Marcin Walkiewicz – Toruń
8.    Marcin Szymański – Częstochowa
9.    Patryk Kriger – Leszno
10.    Tomasz Włodarczyk – Częstochowa
11.    Karol Krajewski – Toruń
12.    Łukasz Łaniecki – Gniezno
13.    David Hemsley – Hull (North England)
14.    Rafał Duliński – Toruń
15.    Ksawery Kielaszewski – Leszno
16.    Aleksander Zieliński – Toruń

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 zapraszam mieszkańców Torunia do kibicowania.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
 • Kobieta w niebieskiej sukience z psem na smyczy wchodzi do parku
  Eko, Miasto
  Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto, MZK
  24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w pierwszym wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki TORUŃ 3x3 STREETBALL CHALLENGE.
 • W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2024. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników.
 • 24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Podczas Dni Torunia 2024 r. w naszym mieście przebywa grupa mieszkańców partnerskiej Getyngi, wśród nich emerytowani przedstawiciele getyńskiego magistratu.