Odbierz swój dowód przed wakacjami! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Odbierz swój dowód przed wakacjami!

Miasto
Data publikacji: 16 marca 2023
Autor: Paula Gałązka
Odbierz swój dowód przed wakacjami!

Jeśli Twój dowód osobisty wciąż oczekuje na ciebie w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia, nie czekaj aż nadejdą wakacje. Odbierz go już dziś!

- W Wydziale Dowodów Osobistych czeka na odbiór 1160 dokumentów. Już teraz apelujemy do mieszkańców o ich odbiór, ponieważ cały czas napływają nowe wnioski. Im bliżej wakacji tym będzie ich więcej, więc i czas na obsługę może się wydłużyć – mówi Iwona Czyż-Zaleska, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia. – Już dziś zapraszamy do nas wszystkie osoby, które złożyły wnioski o dowód osobisty miesiąc temu lub wcześniej, aby odebrały swoje dokumenty.

Dowody osobiste wydawane są w siedzibie wydziału przy ul. Batorego 38/40 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy wydziału: 7.30 do 17.00.

Warto pamiętać, że swoją wizytę w urzędzie należy zaplanować. Można to zrobić:

 • poprzez system kolejkowy. Rezerwacje dostępne są na stronie: https://rezerwacja.um.torun.pl/#/
 • telefonicznie, w godzinach od 9:00 do 15:00, pod numerem telefonu: tel. (56) 61 18 352 lub (56) 61 18 356

- Jeśli jednak ktoś do nas przyjdzie bez wcześniej umówionej wizyty  to, w miarę możliwości, zostanie obsłużony. Zależy nam, żeby jak najsprawniej wydawać dokumenty wprost do rąk własnych właścicieli – dodaje dyrektor Czyż-Zaleska.

Odbierając nowy dowód należy pamiętać, żeby przynieść ze sobą dotychczasowy dokument.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".