Od maluchów po maybacha | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Od maluchów po maybacha

Miasto, Sport
Data publikacji: 03 września 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: sportowy samochód jedzie po torze

W sobotę 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku odbędzie się wydarzenie, jakiego na terenie północnej Polski jeszcze nie było. Obok siebie staną wyjątkowe maszyny, prezentujące różne oblicza motoryzacji. Część z nich swoje możliwości zademonstruje także na torze.

Na Auto Moto Show Toruń pojawi się wiele niezwykłych maszyn, też takich, które na co dzień bardzo rzadko spotkać można na drogach, począwszy od prawdziwych legend, kilkudziesięcioletnich zabytków motoryzacji na współczesnych supersamochodach takich marek, jak Lamborghini czy Ferrari kończąc.

Obiekt przy ul. Łuksiewicza w tym dniu podzielony będzie na szereg stref wystawowych. Zaprezentują się w nich m.in. pojazdy przygotowane do sportu samochodowego, auta po tuningu, ciężarówki, motocykle, pojazdy buggy i ATV.

Przekrój modeli będzie bardzo szeroki – począwszy od aut, które pod kątem motoryzacji przed laty zrewolucjonizowały Polskę, czyli rzecz jasna Fiatów 126p, po niezwykle luksusowego Maybacha. Wśród prezentowanych egzemplarzy nie zabraknie również prawdziwych unikatów, takich jak chociażby 70-letni Mercedes 170S czy amerykański Hudson Hornet z 1954 roku.

Podczas wystawy zaprezentują się również kluby zrzeszające miłośników motoryzacji. Ciężkie stare motocykle, w tym też z koszami, a także zabytkowe wojskowe auto pokaże BMW Veteran Club Toruń. Pojawią się również inne kluby motocyklowe, a także grupy zrzeszające fanów samochodów takich marek jak Mercedes-Benz czy BMW oraz kultowych modeli – Mazdy MX-5, Chevroleta Camaro czy Forda Mustanga.   

Auto Moto Show Toruń będzie nie tylko statyczną wystawą. Planowanych jest również szereg dynamicznych pokazów także na torze samochodowym. W pokazowych przejazdach zaprezentują się m.in. maszyny przystosowane do walki w popularnych cyklach torowych, rallycrossie i driftingu. Nie lada ciekawostką będzie pokaz bolidu Formuły Student, przygotowanej przez zespół z Politechniki Rzeszowskiej, który uczestniczy w międzynarodowej rywalizacji z innymi tego typu teamami z całego świata.

W przejazdach u boku wyczynowych zawodników będą mogli wziąć udział również widzowie.
- To wydarzenie w trakcie którego każdy będzie miał możliwość odbycia ekscytującej przejażdżki u boku kierowców rywalizujących w wyczynowym sporcie samochodowym podkreśla Tomasz Niejadlik, główny organizator AMS Toruń. - Podczas bloków Drift Taxi na prawe fotele aut do profesjonalnego driftingu publiczność zaproszą doświadczeni zawodnicy specjalizujący się w jeździe w kontrolowanym poślizgu. Gdyby ktoś wolał samemu pognać po torze setki koni mechanicznych, to też będzie miał ku temu doskonałą okazję. Tego dnia każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą niezwykle szybkiego sportowego auta, należącego do firmy, która profesjonalnie zajmuje się świadczeniem tego typu przejazdów. AMS Toruń będzie doskonałą okazją, ażeby sobie lub komuś bliskiemu sprawić wspaniały prezent w postaci torowej przygody za kierownicą supersamochodu.

Na osoby, które zdecydują się na tego typu przejażdżkę po torze będą czekały m.in. Lamborghini Gallardo, Ferrari F430, Ferrari 458 Italia, Ferrari F430, Nissan GTR, Audi R8, KTM X-BOW i Ariel Atom.

Wydarzenie dla publiczności otwarte będzie w godzinach 11:00-18:00. Bilety, do nabycia m.in. przez Internet, są w cenie 20 złotych. Liczba wejściówek jest ograniczona. Dzieci do 10 lat wchodzą za darmo.

Więcej na stronie wydarzenia pod adresem https://www.ams-torun.pl

Tekst: AMS Toruń (materiał prasowy organizatora)
Fot.: Julia Truszczyńska / Auto Moto Show Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.