Od maluchów po maybacha | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Od maluchów po maybacha

Miasto, Sport
Data publikacji: 03 września 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: sportowy samochód jedzie po torze

W sobotę 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku odbędzie się wydarzenie, jakiego na terenie północnej Polski jeszcze nie było. Obok siebie staną wyjątkowe maszyny, prezentujące różne oblicza motoryzacji. Część z nich swoje możliwości zademonstruje także na torze.

Na Auto Moto Show Toruń pojawi się wiele niezwykłych maszyn, też takich, które na co dzień bardzo rzadko spotkać można na drogach, począwszy od prawdziwych legend, kilkudziesięcioletnich zabytków motoryzacji na współczesnych supersamochodach takich marek, jak Lamborghini czy Ferrari kończąc.

Obiekt przy ul. Łuksiewicza w tym dniu podzielony będzie na szereg stref wystawowych. Zaprezentują się w nich m.in. pojazdy przygotowane do sportu samochodowego, auta po tuningu, ciężarówki, motocykle, pojazdy buggy i ATV.

Przekrój modeli będzie bardzo szeroki – począwszy od aut, które pod kątem motoryzacji przed laty zrewolucjonizowały Polskę, czyli rzecz jasna Fiatów 126p, po niezwykle luksusowego Maybacha. Wśród prezentowanych egzemplarzy nie zabraknie również prawdziwych unikatów, takich jak chociażby 70-letni Mercedes 170S czy amerykański Hudson Hornet z 1954 roku.

Podczas wystawy zaprezentują się również kluby zrzeszające miłośników motoryzacji. Ciężkie stare motocykle, w tym też z koszami, a także zabytkowe wojskowe auto pokaże BMW Veteran Club Toruń. Pojawią się również inne kluby motocyklowe, a także grupy zrzeszające fanów samochodów takich marek jak Mercedes-Benz czy BMW oraz kultowych modeli – Mazdy MX-5, Chevroleta Camaro czy Forda Mustanga.   

Auto Moto Show Toruń będzie nie tylko statyczną wystawą. Planowanych jest również szereg dynamicznych pokazów także na torze samochodowym. W pokazowych przejazdach zaprezentują się m.in. maszyny przystosowane do walki w popularnych cyklach torowych, rallycrossie i driftingu. Nie lada ciekawostką będzie pokaz bolidu Formuły Student, przygotowanej przez zespół z Politechniki Rzeszowskiej, który uczestniczy w międzynarodowej rywalizacji z innymi tego typu teamami z całego świata.

W przejazdach u boku wyczynowych zawodników będą mogli wziąć udział również widzowie.
- To wydarzenie w trakcie którego każdy będzie miał możliwość odbycia ekscytującej przejażdżki u boku kierowców rywalizujących w wyczynowym sporcie samochodowym podkreśla Tomasz Niejadlik, główny organizator AMS Toruń. - Podczas bloków Drift Taxi na prawe fotele aut do profesjonalnego driftingu publiczność zaproszą doświadczeni zawodnicy specjalizujący się w jeździe w kontrolowanym poślizgu. Gdyby ktoś wolał samemu pognać po torze setki koni mechanicznych, to też będzie miał ku temu doskonałą okazję. Tego dnia każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą niezwykle szybkiego sportowego auta, należącego do firmy, która profesjonalnie zajmuje się świadczeniem tego typu przejazdów. AMS Toruń będzie doskonałą okazją, ażeby sobie lub komuś bliskiemu sprawić wspaniały prezent w postaci torowej przygody za kierownicą supersamochodu.

Na osoby, które zdecydują się na tego typu przejażdżkę po torze będą czekały m.in. Lamborghini Gallardo, Ferrari F430, Ferrari 458 Italia, Ferrari F430, Nissan GTR, Audi R8, KTM X-BOW i Ariel Atom.

Wydarzenie dla publiczności otwarte będzie w godzinach 11:00-18:00. Bilety, do nabycia m.in. przez Internet, są w cenie 20 złotych. Liczba wejściówek jest ograniczona. Dzieci do 10 lat wchodzą za darmo.

Więcej na stronie wydarzenia pod adresem https://www.ams-torun.pl

Tekst: AMS Toruń (materiał prasowy organizatora)
Fot.: Julia Truszczyńska / Auto Moto Show Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.