Od maluchów po maybacha | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Od maluchów po maybacha

Miasto, Sport
Data publikacji: 03 września 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: sportowy samochód jedzie po torze

W sobotę 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku odbędzie się wydarzenie, jakiego na terenie północnej Polski jeszcze nie było. Obok siebie staną wyjątkowe maszyny, prezentujące różne oblicza motoryzacji. Część z nich swoje możliwości zademonstruje także na torze.

Na Auto Moto Show Toruń pojawi się wiele niezwykłych maszyn, też takich, które na co dzień bardzo rzadko spotkać można na drogach, począwszy od prawdziwych legend, kilkudziesięcioletnich zabytków motoryzacji na współczesnych supersamochodach takich marek, jak Lamborghini czy Ferrari kończąc.

Obiekt przy ul. Łuksiewicza w tym dniu podzielony będzie na szereg stref wystawowych. Zaprezentują się w nich m.in. pojazdy przygotowane do sportu samochodowego, auta po tuningu, ciężarówki, motocykle, pojazdy buggy i ATV.

Przekrój modeli będzie bardzo szeroki – począwszy od aut, które pod kątem motoryzacji przed laty zrewolucjonizowały Polskę, czyli rzecz jasna Fiatów 126p, po niezwykle luksusowego Maybacha. Wśród prezentowanych egzemplarzy nie zabraknie również prawdziwych unikatów, takich jak chociażby 70-letni Mercedes 170S czy amerykański Hudson Hornet z 1954 roku.

Podczas wystawy zaprezentują się również kluby zrzeszające miłośników motoryzacji. Ciężkie stare motocykle, w tym też z koszami, a także zabytkowe wojskowe auto pokaże BMW Veteran Club Toruń. Pojawią się również inne kluby motocyklowe, a także grupy zrzeszające fanów samochodów takich marek jak Mercedes-Benz czy BMW oraz kultowych modeli – Mazdy MX-5, Chevroleta Camaro czy Forda Mustanga.   

Auto Moto Show Toruń będzie nie tylko statyczną wystawą. Planowanych jest również szereg dynamicznych pokazów także na torze samochodowym. W pokazowych przejazdach zaprezentują się m.in. maszyny przystosowane do walki w popularnych cyklach torowych, rallycrossie i driftingu. Nie lada ciekawostką będzie pokaz bolidu Formuły Student, przygotowanej przez zespół z Politechniki Rzeszowskiej, który uczestniczy w międzynarodowej rywalizacji z innymi tego typu teamami z całego świata.

W przejazdach u boku wyczynowych zawodników będą mogli wziąć udział również widzowie.
- To wydarzenie w trakcie którego każdy będzie miał możliwość odbycia ekscytującej przejażdżki u boku kierowców rywalizujących w wyczynowym sporcie samochodowym podkreśla Tomasz Niejadlik, główny organizator AMS Toruń. - Podczas bloków Drift Taxi na prawe fotele aut do profesjonalnego driftingu publiczność zaproszą doświadczeni zawodnicy specjalizujący się w jeździe w kontrolowanym poślizgu. Gdyby ktoś wolał samemu pognać po torze setki koni mechanicznych, to też będzie miał ku temu doskonałą okazję. Tego dnia każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą niezwykle szybkiego sportowego auta, należącego do firmy, która profesjonalnie zajmuje się świadczeniem tego typu przejazdów. AMS Toruń będzie doskonałą okazją, ażeby sobie lub komuś bliskiemu sprawić wspaniały prezent w postaci torowej przygody za kierownicą supersamochodu.

Na osoby, które zdecydują się na tego typu przejażdżkę po torze będą czekały m.in. Lamborghini Gallardo, Ferrari F430, Ferrari 458 Italia, Ferrari F430, Nissan GTR, Audi R8, KTM X-BOW i Ariel Atom.

Wydarzenie dla publiczności otwarte będzie w godzinach 11:00-18:00. Bilety, do nabycia m.in. przez Internet, są w cenie 20 złotych. Liczba wejściówek jest ograniczona. Dzieci do 10 lat wchodzą za darmo.

Więcej na stronie wydarzenia pod adresem https://www.ams-torun.pl

Tekst: AMS Toruń (materiał prasowy organizatora)
Fot.: Julia Truszczyńska / Auto Moto Show Toruń

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.