Obrady hanzeatyckie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Obrady hanzeatyckie

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na djęciu: uczestnicy walnego zgromadzenia Związku Miast Nowej hanzy siedzą przy stołach podczas obrad

24 czerwca 2023 r. w CKK Jordanki odbywa się Walne Zgromadzenie Delegatów Międzynarodowego Związku Miast Nowej Hanzy.

Walne Zgromadzenie Delegatów to centralny punkt każdego zjazdu Miast Nowej Hanzy. W CKK Jordanki uczestników spotkania powitali Przewodniczący Międzynarodowego Związku Miast Nowej Hanzy, Jan Lindenau, oraz gospodarz wydarzenia, prezydent Michał Zaleski.

- Jesteśmy zaszczyceni waszą obecnością i zachwyceni różnorodnością współczesnej społeczności hanzeatyckiej. Otacza nas aura kulturowej jedności, międzynarodowej współpracy i pokoju. Właśnie z tymi wartościami kojarzymy w Toruniu historyczną i współczesną Hanzę. Dziękuję za waszą gotowość do określania pomyślnej przyszłości Związku Miast Nowej Hanzy. Także kopernikański Toruń zawsze będzie jej sprzyjałmówił prezydent Michał Zaleski, życząc jednocześnie udanych i owocnych obrad.Podczas Walnego Zgromadzenia nastąpiło zarówno zatwierdzenie protokołów z poprzedniego zjazdu, który odbył się w maju 2022 r. w niemieckim Neuss, jak też omówienie spraw bieżących. Jednym z takich projektów jest wymiana uczniów szkół zawodowych (branżowych) między miastami hanzeatyckimi. Dyskutowano także nad działalnością grup roboczych skupionych w ramach Związku. Skupiono się także na organizacji kolejnych zjazdów: już wiadomo, że w roku 2024 odbędzie się on w Gdańsku, a w 2025 – w Visby w Szwecji.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.