Nowy dyrektor WGN | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowy dyrektor WGN

Miasto
Data publikacji: 02 lutego 2024
Autor: Paula Gałązka
Adrian Rynkowski nowym dyrektorem WGN

Z dniem 1 lutego 2024 r. fotel dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami objął Adrian Rynkowski. Z Urzędem Miasta Torunia zawodowo jest związany od ponad 16 lat.

Adrian Rynkowski to dotychczasowy główny specjalista w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami UMT. W 2005 r. ukończył on studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wpis na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu uzyskał w 2011 r. 

Zanim zaczął pracę w Urzędzie Miasta Torunia był asystentem radcy prawnego w Kancelarii Radców Prawnych B. Sobczak, A. Połczyńska – Łagoda S.C. (maj - wrzesień 2006 r.). W maju 2007 roku rozpoczłą pracę jako podinspektor w UMT. Warto dodać, że dwa lata wcześniej, od lipca 2005 roku do września 2006 roku pracował w urzędzie w ramach stażu z PUP.

W czasie swojej ponad 16-letniej pracy w toruńskim magistracie pełnił m.in. funkcję kierownika referatu oraz p.o. dyrektora. 1 lutego 2024 roku rozpoczął pracę jako dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

fot. Paula Gałązka

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.