Nowy biurowiec klasy A | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowy biurowiec klasy A

Biznes, Miasto
Data publikacji: 18 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Wizualizacja przedstawia biały biurowiec, przed nim parking i zieleń

Polna 66 Sp. z o.o. inwestuje w rejonie Trasy Średnicowej w Toruniu. Business Park Toruń – tak będzie się nazywał nowy biurowiec, który powstanie u zbiegu Trasy im. Prezydenta W. Raczkiewicza i ulicy Legionów. Inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu ma już pozwolenie na budowę. Zakończenie budowy planowane jest na I półrocze 2025 roku.

Polna 66 rozpoczyna budowę nowoczesnego biurowca w samym sercu Torunia. Będzie to 3-kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni ponad 5000 m kw. Głównym najemcą nowoczesnego obiektu będzie lider branży odnawialnych źródeł energii – toruńska Grupa ONDE. Projekt architektoniczny, realizowany przez Bald Architektura Sp z o.o. - wyróżnia się nowoczesną estetyką, obejmującą dużą ilość przeszkleń fasadowych oraz wysokiej jakości materiały elewacyjne ze spieków kwarcowych.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z rozpoczęcia budowy biurowca – mówią członkowie zarządu Polnej 66, Jarosław Pińkowski i Paweł Mierzwa. - To dla nas kolejna inwestycja na dynamicznie rozwijającym się toruńskim rynku biurowym. Wierzymy, że potrzeba takich inwestycji, aby wspierać rosnące oczekiwania lokalnych przedsiębiorstw. Ten nowy budynek nie tylko podniesie standardy biur w regionie, ale także wpisuje się w naszą misję wspierania zrównoważonego rozwoju.

Główny wynajmujący, toruńska firma ONDE, wierzy, że nowy biurowiec stanie się miejscem inspiracji dla wszystkich pracowników, a także zastąpi dotychczasowe cztery różne lokalizacje ONDE w Toruniu, zapewniając efektywność operacyjną i nowoczesne środowisko pracy.

- Cieszymy się ogromnie z faktu, że Grupa ONDE, która zatrudnia już ponad 600 pracowników, będzie miała możliwość funkcjonowania w nowoczesnej i jednolitej siedzibie – wyraził swoją radość Paweł Średniawa, prezes ONDE SA. - To dla nas nie tylko istotny krok w kierunku zwiększenia efektywności operacyjnej, ale również wyraz naszego głębokiego zaangażowania w rozwój lokalnej społeczności. Nowa siedziba stanie się ważnym elementem i symbolem naszego dynamicznego wzrostu, a ONDE będzie jednym z najbardziej innowacyjnych i inspirujących miejsc pracy w regionie.

Inwestor – spółka Polna 66 w ramach procesu inwestycyjnego tradycyjnie już współpracuje z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

- To kolejna bardzo dobra informacja płynącą z toruńskiego rynku biurowego. Inwestorzy stawiają na dynamiczny rozwój i rozpoczynają kolejne przedsięwzięcie biurowe, które będzie nową, istotną propozycją na mapie biznesowej Torunia. Inwestycja znacząco przyczyni się do rozwoju potencjału gospodarki lokalnej miasta między innymi poprzez: dalszy rozwój sektora usługowego, a w szczególności biurowego, nowe miejsca pracy, będzie miała również wpływ na lokalną infrastrukturę. Decyzja firmy o kolejnej budowie nowoczesnego biurowca dodatkowo wzmacnia pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa jako inwestora zaangażowanego w rozwój lokalnej gospodarki, dzięki której miasto Toruń staje się rozpoznawalne na mapie rynku biurowego w Polsce – dodaje Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Budynek zostanie wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań, które podkreślą zrównoważony charakter inwestycji. Spółka Polna 66 jako inwestor gwarantuje, że budynek będzie niskoemisyjny, z zainstalowanym systemem fotowoltaicznym, rewersyjnymi pompami ciepła, nowoczesnym systemem izolacji, a także energooszczędnym systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Przestrzenie biurowe zostaną zaprojektowane z myślą o kreatywności, a inteligentne zarządzanie budynkiem umożliwi optymalne wykorzystanie zasobów. Duża strefa parkingowa z miejscami dla rowerów oraz specjalnie zaaranżowane tereny zielone podkreślają zaangażowanie w tworzenie harmonijnej przestrzeni, łączącej funkcjonalność z dbałością o środowisko.

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.