Nowoczesne pracownie w ZST | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowoczesne pracownie w ZST

Miasto
Data publikacji: 06 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: budynek Zaspołu Szkół Technicznych, przed nim boisko typu orlik i kosz do gry w piłkę koszykową

W ramach projektu „Twoja przyszłość w nowoczesnej szkole zawodowej 2” w Zespole Szkół Technicznych m.in. zmodernizowano cztery pracownie, które zyskały nowy sprzęt, a także zwiększono dostępność placówki dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt pn. „Twoja przyszłość w nowoczesnej szkole zawodowej 2” realizowany był w latach 2021-2023. Jego całkowita wartość wyniosła nieco ponad 4 mln zł, z czego ponad 3 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a ponad 1 mln zł to wkład własny Gminy Miasta Toruń.

Głównym celem projektu było zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości i warunków kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu. W ramach projektu wykonano przebudowę i adaptację pracowni logistycznej, budowlanej, geodezyjnej oraz teleinformatycznej. Dokonano również zakupu sprzętu i wyposażenia niezbędnego do praktycznej nauki zawodu oraz wybudowano, zakupiono i zamontowano wewnętrzną windę z szybem trzykondygnacyjnym. Zakupiono również meble oraz specjalistyczny sprzęt do pracowni zawodowych, m.in. czytniki, rejestratory, programatory RFID, lokalizator urządzeń podziemnych, niwelatory, odbiorniki geodezyjne, tachimetry, drony bezzałogowe, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe, laptopy, drukarki, spawarki światłowodowe, szlifierki, wiertarki, wyrzynarki, regały paletowe oraz ramowe.

Zakup wyposażenia pochłonął środki w wysokości 3,2 mln zł, z kolei koszt robót budowlanych wyniósł 720 tys. zł.

Realizacja projektu przyczyniła się do wzmocnienia roli edukacji w zakresie kierunków zawodowych, na które występuje zapotrzebowanie w regionie. Pozwoli to na wzmocnienie pozycji absolwentów szkoły do pełnienia w przyszłości kluczowej roli w procesie tworzenia konkurencyjnej gospodarki regionalnej, jak i wzrostu poziomu wykształcenia mieszkańców.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.