www.torun.pl

Nowe pracownie w SP nr 8 [FILM]

Miasto
Data publikacji: 07 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Łyskowskiego utworzone zostały trzy nowe sale: pracownia stolarsko-ślusarska, studio muzyczne oraz sala z symulatorem lotów Boeing 737.

Uroczyste otwarcie sal odbyło się 7 października 2019 roku.

- Jestem przekonany, że niewiele szkół podstawowych w naszym kraju może poszczycić się specjalistycznymi pracowniami. Chcemy, żeby uczniom szkoła kojarzyła się nie tylko z siedzeniem w ławce i temu właśnie służą te pracownie - powiedział z dumą Grzegorz Bortnowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W roku szkolnym 2019/2020 szkoła wzbogaciła się o trzy nowe sale: pracownię stolarsko-ślusarską,  studio muzyczne oraz symulator lotów Boeing 737. Z kolei wcześnie, w roku 2018 otwarto pracownie krawiecką i kuchenną, a w 2017 – pracownię robotyki. W planach jest stworzenie pracowni biologicznej, w której uczniowie mogliby pracować m.in. z użyciem mikroskopów. Środki na stworzenie pracowni pochodzą z programu Erasmus Plus przy wsparciu ze strony Rady Rodziców.

- Pan dyrektor jest pionierem wśród szkół w Polsce w tworzeniu nowej jakości nauczania. Cieszę się, że takie pracownie po latach wracają do szkół. Zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży pasji do realizowania się w zajęciach technicznych, a także kreatywności, to doskonałe podstawy do poszukiwania swojej drogi zawodowej - powiedział zastępca prezydenta miasta Zbigniew Fiderewicz.

 Zajęcia w pracowniach cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Udział w nich rozwija różnorakie umiejętności, zarówno zwykłe, codzienne, jak wbicie gwoździa, przyszycie guzika czy ugotowanie prostej potrawy, ale także umiejętność pracy w zespole. W nowej pracowni stolarsko-ślusarskiej pojawiły się specjalne blaty robocze oraz zestawy podstawowych narzędzi, takich jak piły, heble, imadła, kostki ścierne itp. W pracowni muzycznej dla każdego ucznia zostały zakupione instrumenty: organy Casio, ukulele, poza tym perkusja oraz gitara elektryczna. Niezwykle specjalistyczny sprzęt znalazł się w pracowni przeznaczonej do nauki pilotażu samolotów pasażerskich. Symulator lotu Boeinga 737 to komputer  z oprogramowaniem i specjalistycznym osprzętem.

Realizacja: TV TORUŃ

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Biznes, Miasto
  Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Biznes, Miasto
  W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • Strzała Amora trafiła Toruń - w ten weekend mnóstwo wydarzeń z okazji święta zakochanych. Przed nami: Walentynki dla ptaszynki, Randka w ciemno z książką oraz Ślizgawka Walentynkowa. Będzie też coś dla miłośników sportu: mecz hokejowy na Tor-torze, futsalowy w "Spożywczaku" oraz Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń.
 • Prezydent Michał Zaleski wydał oświadczenie dotyczące zajścia przy ul. Podmurnej w nocy z 8 na 9 lutego w 2020 r.
 • Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Żużlowa Reprezentacja Polski wraca po 9 latach na Motoarenę! 29 marca 2020 r. o godz. 14:00 właśnie w Toruniu Polacy zmierzą się z Australijczykami.
 • Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników miejskich jednośladów. 14 lutego, po krótkiej przerwie zimowej, na ulice Torunia wraca Torvelo. Wszyscy zakochani w zielonych jednośladach będą mogli ponownie ruszyć w miasto.
 • Na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek zapewnienia ochrony przed gryzoniami.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl otwartych wykładów. 13 spotkań poświęconych będzie m.in. kryminalistyce, branży turystycznej czy bezpieczeństwu w sieci.
 • W czerwcu 2020 roku zakończą się prace w Parku Tysiąclecia, który stanie się atrakcyjnym miejscem aktywnego wypoczynku dla mieszkańców lewobrzeża.