Nowe pracownie w SP nr 8 [FILM] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowe pracownie w SP nr 8 [FILM]

Miasto
Data publikacji: 07 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Łyskowskiego utworzone zostały trzy nowe sale: pracownia stolarsko-ślusarska, studio muzyczne oraz sala z symulatorem lotów Boeing 737.

Uroczyste otwarcie sal odbyło się 7 października 2019 roku.

- Jestem przekonany, że niewiele szkół podstawowych w naszym kraju może poszczycić się specjalistycznymi pracowniami. Chcemy, żeby uczniom szkoła kojarzyła się nie tylko z siedzeniem w ławce i temu właśnie służą te pracownie - powiedział z dumą Grzegorz Bortnowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W roku szkolnym 2019/2020 szkoła wzbogaciła się o trzy nowe sale: pracownię stolarsko-ślusarską,  studio muzyczne oraz symulator lotów Boeing 737. Z kolei wcześnie, w roku 2018 otwarto pracownie krawiecką i kuchenną, a w 2017 – pracownię robotyki. W planach jest stworzenie pracowni biologicznej, w której uczniowie mogliby pracować m.in. z użyciem mikroskopów. Środki na stworzenie pracowni pochodzą z programu Erasmus Plus przy wsparciu ze strony Rady Rodziców.

- Pan dyrektor jest pionierem wśród szkół w Polsce w tworzeniu nowej jakości nauczania. Cieszę się, że takie pracownie po latach wracają do szkół. Zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży pasji do realizowania się w zajęciach technicznych, a także kreatywności, to doskonałe podstawy do poszukiwania swojej drogi zawodowej - powiedział zastępca prezydenta miasta Zbigniew Fiderewicz.

 Zajęcia w pracowniach cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Udział w nich rozwija różnorakie umiejętności, zarówno zwykłe, codzienne, jak wbicie gwoździa, przyszycie guzika czy ugotowanie prostej potrawy, ale także umiejętność pracy w zespole. W nowej pracowni stolarsko-ślusarskiej pojawiły się specjalne blaty robocze oraz zestawy podstawowych narzędzi, takich jak piły, heble, imadła, kostki ścierne itp. W pracowni muzycznej dla każdego ucznia zostały zakupione instrumenty: organy Casio, ukulele, poza tym perkusja oraz gitara elektryczna. Niezwykle specjalistyczny sprzęt znalazł się w pracowni przeznaczonej do nauki pilotażu samolotów pasażerskich. Symulator lotu Boeinga 737 to komputer  z oprogramowaniem i specjalistycznym osprzętem.

Realizacja: TV TORUŃ

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.