Nowe pracownie w SP nr 8 [FILM] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowe pracownie w SP nr 8 [FILM]

Miasto
Data publikacji: 07 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

W Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Łyskowskiego utworzone zostały trzy nowe sale: pracownia stolarsko-ślusarska, studio muzyczne oraz sala z symulatorem lotów Boeing 737.

Uroczyste otwarcie sal odbyło się 7 października 2019 roku.

- Jestem przekonany, że niewiele szkół podstawowych w naszym kraju może poszczycić się specjalistycznymi pracowniami. Chcemy, żeby uczniom szkoła kojarzyła się nie tylko z siedzeniem w ławce i temu właśnie służą te pracownie - powiedział z dumą Grzegorz Bortnowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W roku szkolnym 2019/2020 szkoła wzbogaciła się o trzy nowe sale: pracownię stolarsko-ślusarską,  studio muzyczne oraz symulator lotów Boeing 737. Z kolei wcześnie, w roku 2018 otwarto pracownie krawiecką i kuchenną, a w 2017 – pracownię robotyki. W planach jest stworzenie pracowni biologicznej, w której uczniowie mogliby pracować m.in. z użyciem mikroskopów. Środki na stworzenie pracowni pochodzą z programu Erasmus Plus przy wsparciu ze strony Rady Rodziców.

- Pan dyrektor jest pionierem wśród szkół w Polsce w tworzeniu nowej jakości nauczania. Cieszę się, że takie pracownie po latach wracają do szkół. Zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży pasji do realizowania się w zajęciach technicznych, a także kreatywności, to doskonałe podstawy do poszukiwania swojej drogi zawodowej - powiedział zastępca prezydenta miasta Zbigniew Fiderewicz.

 Zajęcia w pracowniach cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Udział w nich rozwija różnorakie umiejętności, zarówno zwykłe, codzienne, jak wbicie gwoździa, przyszycie guzika czy ugotowanie prostej potrawy, ale także umiejętność pracy w zespole. W nowej pracowni stolarsko-ślusarskiej pojawiły się specjalne blaty robocze oraz zestawy podstawowych narzędzi, takich jak piły, heble, imadła, kostki ścierne itp. W pracowni muzycznej dla każdego ucznia zostały zakupione instrumenty: organy Casio, ukulele, poza tym perkusja oraz gitara elektryczna. Niezwykle specjalistyczny sprzęt znalazł się w pracowni przeznaczonej do nauki pilotażu samolotów pasażerskich. Symulator lotu Boeinga 737 to komputer  z oprogramowaniem i specjalistycznym osprzętem.

Realizacja: TV TORUŃ

Fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...