www.torun.pl

Nowe parkingi w podstrefie "B"

Drogi, Miasto
Data publikacji: 05 sierpnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin
Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny

Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. została poszerzona Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu. Do podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 
Do Strefy Płatnego Parkowania podstrefy "B" włączone są miejsca na dwóch parkingach oddanych mieszkańcom pod koniec ubiegłego roku – przy ul. Wały gen. Sikorskiego (koło dworca autobusowego) oraz Gregorkiewicza. To w sumie 238 miejsc.

Kolejne rozszerzenie strefy nastąpi  jesienią. 1 października 2020 r. w podstrefie "B" znajdzie się także parking przy ul. Skrzyńskiego, przy Dworcu Toruń Miasto. Znajduje się tam 69 miejsc , w tym trzy dla osób niepełnosprawnych. Późniejszy termin włączenia tego parkingu do strefy wynika z tzw. okresu trwałości  projektu - parking został zbudowany przy udziale środków unijnych z projektu BiT City i może zostać włączony do SPP dopiero po upływie tego okresu.

Przypominamy, że za pierwsze pół godziny parkowania w podstrefie "B" zapłacimy 0,60 zł, za pierwszą godzinę 1,50 zł, z kolei za drugą rozpoczętą 1,80 zł. Natomiast za trzecią rozpoczętą godzinę zapłacimy 2,10 zł, a za czwartą i każdą następną rozpoczętą godzinę 1,50 zł.

Na zdjęciu: Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. wejdzie do podstrefy "B" i będzie płatny, fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.