Nowa fabryka pod Toruniem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowa fabryka pod Toruniem

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 29 listopada 2022
Autor: Marcin Pryka
Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz przekazał w imieniu Prezydenta Michała Zaleskiego na ręce prezesa Grupy ERBUD Dariusza Grzeszczaka list gratulacyjny i pamiątkową grafikę.

Pod marką MOD21 w podtoruńskim Ostaszewie powstaną drewniane obiekty modułowe. W uroczystości otwarcia zakładu produkcyjnego wzięli udział Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski i Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Nowa fabryka to inwestycja Grupy ERBUD, która uruchamia nowy segment działalności. Grupa planuje realizację dużych budowli z obiektów modułowych z drewna – hoteli, biurowców, akademików, szpitali, budynków użyteczności publicznej. Na otwarcie fabryki do toruńskiego Ostaszewa przybyło kilkaset osób z całego świata. Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz przekazał w imieniu Prezydenta Michała Zaleskiego na ręce prezesa Grupy ERBUD Dariusza Grzeszczaka list gratulacyjny i pamiątkową grafikę.

- Prosimy o przyjęcie gratulacji w związku ze zwieńczeniem poważnego projektu inwestycyjnego, dzięki któremu w podtoruńskim kompleksie przemysłowym pojawił się nowy i oczekiwany wytwórca z branży nowoczesnego budownictwa modułowego z drewna. Z uznaniem przyjmujemy to, że w Ostaszewie firma MOD21 rozpoczyna swoją wielką, budowlaną przygodę, której walorami już na starcie jest ekologiczna i energooszczędna technologia. Ufamy też, że sąsiedztwo pobliskiego Torunia będzie sprzyjać płynności produkcyjnej MOD21 oraz szybkiemu zyskaniu przez firmę rozpoznawalności i wiarygodności – czytamy w liście gratulacyjnym.

Potencjał sprzedażowy nowej inwestycji szacowany jest na 1,5 mld zł przychodu rocznie. Zakład o powierzchni 22 tys. m2 ma spełniać wysokie standardy ekologiczne, a docelowo być neutralnym energetycznie i zeroemisyjnym.  Fabryka w Ostaszewie docelowo zatrudniać będzie ok. 300 osób. W pierwszym etapie rozwoju projektu zatrudnienie w zakładzie wyniesie ok. 150 osób. Zakład ma osiągnąć pełną moc w 2026 r. i będzie produkować wówczas ok. 100 tys. m2 powierzchni całkowitej modułów rocznie.

Warto dodać, że podczas wydarzenia Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz spotkał się m.in. z ambasadorem Niemiec w Polsce Thomasem Baggerem. Rozmawiano o wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy krajami, a także pomiędzy Toruniem i Getyngą.

fot. Wojciech Szabelski

 

 

 


Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.