Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia) | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia)

Data wydarzenia
-
plakat imprezy
Opis wydarzenia: 

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie CKK Jordanki od środy 25 października w godz. 13.00 – 19.00. jedna osoba może otrzymać dwa bilety.

COLOMBIA VIVA to podróż z Północy na Południe i ze Wschodu na Zachód przez geografię, kulturę oraz przejawy działalności artystycznej, umożliwiająca poznanie poprzez taniec, muzykę i stroje najbardziej charakterystycznych cech tego różnorodnego, magicznego i pięknego kraju. Występy pod kierownictwem artystycznym Juana Camilo Maldonado i kierownictwem muzycznym Juana Pablo Acosta zostały docenione w ponad 27 krajach świata oraz podczas ponad 800 występów w Kolumbii.

Kolumbia to kraj gór, dolin i nizin, kryjących wielką bioróżnorodność. Są tu cudowne miejsca wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, stanowiska archeologiczne, opowiadające historie tysiącletnich tradycji rdzennych mieszkańców, świadków epoki konkwisty i czasów kolonialnych oraz lokalne święta, które odzwierciedlają pogodę ducha Kolumbijczyków.

Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają. Różnorodność tych miejsc wyrażona poprzez ubiór, kuchnię, sposób bycia są inspiracją dla dzisiejszego przedstawienia, które prezentuje geografię i dziedzictwo Kolumbii pełnej życia, różnorodności i emocji.

Stowarzyszenie Balet Folklorystyczny z Antioquii jest organizacją kulturalną non-profit z 25-letnim doświadczeniem w pracy na rzecz szkolenia artystów oraz zachowania i popularyzacji różnorodności kulturowej tańca i muzyki z tego regionu w Kolumbii i w ponad 27 krajach Azji, Europy i Ameryki.

Różnorodność, precyzja i emocje wyróżniają Balet Folklorystyczny z Antioquii. Ich pokazy są inspirowane bogactwem kulturowym Kolumbii, gdzie elegancja i przygotowanie zawodowe artystów przekładają się na żywe emocje, określane przez publiczność jako wspaniały pokaz światła, muzyki, tańca i pasji.

Stany Zjednoczone, Meksyk, Rosja, Chiny, Japonia, Francja, Kanada, Panama, Dominikana, Hiszpania, Belgia, Holandia, Niemcy, Ekwador, Chile, Luksemburg, Peru - to tylko niektóre kraje, które miały możliwość poznania bogatej twórczości Kolumbii dzięki energii, choreografii i emocjom, jakie przekazuje ze sceny Folklorystyczny Balet Antioquii podczas każdego występu.

Zespół został nagrodzony między innymi Złotym Medalem na Światowej Olimpiadzie Stylizowanego Folkloru w Dijon we Francji w 1998 roku; wziął udział w Wieczorze Latynoamerykańskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., jak również w tournée dyplomatycznym z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych między Kolumbia a Japonią w 2008 r, a także w ceremonii rozpoczęcia i zakończenia Olimpiady Południowoamerykańskiej w Medellin w 2010 r, oraz galowym przedstawieniu z okazji konferencji Organizacji Państw Amerykańskich w 2011.

Muzycy i tancerze Baletu Folklorystycznego z Antioquii opowiadają historie o tysiącletnich tradycjach indiańskich oraz świętach, które wyrażają wrodzoną radość Kolumbijczyków. Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają.

Grupa składa się z 28 osób, w tym 14 tancerzy i 8 muzyków. Podczas przedstawienia poprzez muzykę, taniec i stroje zaprezentuje koloryt 5 regionów Kolumbii w układach choreograficznych takich jak Joropo, Guanena, San Augustin, Currulao, Cafe, San Juanero, La Tambora y Mapale.

Data: 
04.11.2017 19:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Kategoria wydarzenia: 
Teatr
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Koncert „Zaucha Serca Bicie” wieczorową porą zakończył toruńskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja (3.05.2024 r.). Na scenie wystąpili wybitni artyści: Ania Karwan, Ewa Abart, Mateusz Wiśniewski, Dodo Jaszczyńska oraz Paweł Wolsztyński.
  • Miasto, Sport
    Toruński Apator pokonał (3.05.2024 r.) na Motoarenie drużynowego wicemistrza Polski Spartę Wrocław 52:38. Na Motoarenie zasiadło prawie 14 tysięcy widzów.
  • Kultura, Miasto
    W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • 2 maja 2024 r. po raz 20. obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.