Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”!

Eko, Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2022
Autor: Filip Tomasik

Loty balonem na uwięzi, pokazy kilkunastometrowych latawców i warsztaty tematyczne dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji, w których będzie można wziąć udział w weekend 30 i 31 lipca, podczas wydarzenia „Na wietrze”.

Przez dwa dni toruńskie niebo wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować podniebne spektakle samolotów. Na Błoniach Nadwiślańskich każdy będzie mógł oderwać się od przyziemnych spraw, unieść głowę wysoko i zachwycić się niecodziennym tańcem latawców. Tego wydarzenia nie da się przegapić!

Podniebne show

„Na wietrze” to zupełnie nowe wydarzenie, dzięki któremu Toruń stanie się stolicą latawców. W weekend, 30-31 lipca niebo na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować niecodzienne spektakle. Dziesiątki największych latawców w Polsce zawisną w powietrzu pomiędzy godziną 10:00 a 18:00. Najmłodsi uczestnicy będą mogli podziwiać podniebne przygody kilkunastometrowych zwierząt takich jak smok, meduza czy żaba. Kilka razy dziennie odbywać się będą również akrobacje i zawody zdalnie sterowanych samolotów, które zaprezentuje Michał Rumiński, toruński pilot odnoszący różnorodne sukcesy na mistrzostwach świata. Pokazy wirujących w powietrzu pięciometrowych modeli będzie można podziwiać na leżakach w specjalnie wyznaczonej strefie obserwacyjnej.

Balonowy zawrót głowy

Między godziną 18:00 a 21:00 najbardziej odważni uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę i skorzystać z możliwości lotu balonem na uwięzi. Będzie to doskonała okazja, aby wykonać niezwykłe zdjęcia toruńskiej panoramy i podziwiać ją z lotu ptaka. W tym samym czasie, rodzice z dziećmi będą mogły wziąć udział w warsztatach balonowych i stworzyć kolorową miniaturkę prawdziwego balonu, który z pewnością ozdobi niejedno domowe pomieszczenie.
Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie specjalna akcja – pocztówka do nieba. Przez cały weekend uczestnicy będą mogli zaprosić nieznane osoby do odwiedzin pięknego Torunia i napisać dobre słowo na specjalnie przygotowanych pocztówkach. Liściki zostaną przyczepione do wypełnionych helem balonów, które w niedzielę 31 lipca o godzinie 21:00 zostaną wypuszczone w powietrze. Pocztówki z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach osób, do których dolecą.

Królestwo kolorów dla rodzin i dzieci

W trakcie trwania wydarzenia, między godziną 10:00 a 18:00 w specjalnie oznaczonych namiotach animatorki będą prowadzić warsztaty tematyczne. W jednym z nich, pod okiem doświadczonej instruktorki, najmłodsi uczestnicy będą mogli wykonać japońskie wachlarze, papierowe smoki oraz żurawie z origami. Po wykonanych warsztatach, uczestnicy będą mogli powiesić setki żurawi w specjalnej przestrzeni współtworząc tym samym zjawiskową artystyczną instalację inspirowaną sztuką orientu. W drugim namiocie odbywać się będą warsztaty z tworzenia własnych latawców. Każde dziecko będzie mogło stworzyć swoja wymarzoną zabawkę, a następnie pobiec wzdłuż ścieżki spacerowej, aby wznieść swój latawiec do góry i dołączyć do podniebnego spektaklu.
W przestrzeni przyziemnej dominować będą różnych rozmiarów bańki, które stworzą niezapomnianą atmosferę szaleństwa i zabawy. W czasie warsztatów uczestnicy przy pomocy kijków będą mogli sami puszczać bańki, ucząc się tym samym wytrwałości i współgrania z delikatnym powiewem wiatru. Animatorzy zaprezentują także zabawy bańkowe takie, jak łapanie bańki na dłonie, wkładanie kwiatka do bańki czy tafle bańkowe. Wytwornice baniek mydlanych wypuszczą setki tysięcy baniek dających efekt tzw. sztormu i nadadzą wydarzeniu jeszcze więcej kolorów.

Pierwotnym przeznaczeniem latawca wcale nie była zabawa

Aby poznać historię pierwszych latawców należy przenieść się kilkaset lat wstecz, do starożytnych Chin. Taką możliwość będą mieli uczestnicy wydarzenia „Na wietrze”. Dla odwiedzających zainteresowanych tematyką wydarzenia zostanie stworzona strefa przeznaczona do edukacji i dyskusji. Słuchacze odpoczywając na leżakach będą mogli posłuchać prelekcji prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin i jednocześnie obserwować kolorowe niebo.

Wstęp i miejsce wydarzenia

Wydarzenie odbywać się będzie w weekend, 30 – 31 lipca od godziny 10:00 do 21:00 na Błoniach Nadwiślańskich. Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny. Godziny niektórych atrakcji są orientacyjne i mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i siłę wiatru.

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Koncert „Zaucha Serca Bicie” wieczorową porą zakończył toruńskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja (3.05.2024 r.). Na scenie wystąpili wybitni artyści: Ania Karwan, Ewa Abart, Mateusz Wiśniewski, Dodo Jaszczyńska oraz Paweł Wolsztyński.
  • Kultura, Miasto
    Jednym z wydarzeń tegorocznej majówki był niezwykły koncert patriotyczny pt. "3 majowa Symfonia Wolności" zorganizowany przez Fundację Kraj Wspaniały na terenie przepięknego parku w Brąchnówku.
  • Kultura, Miasto
    Jednym z wydarzeń tegorocznej majówki był niezwykły koncert patriotyczny pt. "3 majowa Symfonia Wolności" zorganizowany przez Fundację Kraj Wspaniały na terenie przepięknego parku w Brąchnówku.
  • Eko, Miasto
    Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • 2 maja 2024 r. po raz 20. obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.