Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Niebo pełne kolorów podczas pokazów „Na wietrze”!

Eko, Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2022
Autor: Filip Tomasik

Loty balonem na uwięzi, pokazy kilkunastometrowych latawców i warsztaty tematyczne dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji, w których będzie można wziąć udział w weekend 30 i 31 lipca, podczas wydarzenia „Na wietrze”.

Przez dwa dni toruńskie niebo wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować podniebne spektakle samolotów. Na Błoniach Nadwiślańskich każdy będzie mógł oderwać się od przyziemnych spraw, unieść głowę wysoko i zachwycić się niecodziennym tańcem latawców. Tego wydarzenia nie da się przegapić!

Podniebne show

„Na wietrze” to zupełnie nowe wydarzenie, dzięki któremu Toruń stanie się stolicą latawców. W weekend, 30-31 lipca niebo na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich wypełni się setką kolorów, a publiczność będzie mogła obserwować niecodzienne spektakle. Dziesiątki największych latawców w Polsce zawisną w powietrzu pomiędzy godziną 10:00 a 18:00. Najmłodsi uczestnicy będą mogli podziwiać podniebne przygody kilkunastometrowych zwierząt takich jak smok, meduza czy żaba. Kilka razy dziennie odbywać się będą również akrobacje i zawody zdalnie sterowanych samolotów, które zaprezentuje Michał Rumiński, toruński pilot odnoszący różnorodne sukcesy na mistrzostwach świata. Pokazy wirujących w powietrzu pięciometrowych modeli będzie można podziwiać na leżakach w specjalnie wyznaczonej strefie obserwacyjnej.

Balonowy zawrót głowy

Między godziną 18:00 a 21:00 najbardziej odważni uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę i skorzystać z możliwości lotu balonem na uwięzi. Będzie to doskonała okazja, aby wykonać niezwykłe zdjęcia toruńskiej panoramy i podziwiać ją z lotu ptaka. W tym samym czasie, rodzice z dziećmi będą mogły wziąć udział w warsztatach balonowych i stworzyć kolorową miniaturkę prawdziwego balonu, który z pewnością ozdobi niejedno domowe pomieszczenie.
Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie specjalna akcja – pocztówka do nieba. Przez cały weekend uczestnicy będą mogli zaprosić nieznane osoby do odwiedzin pięknego Torunia i napisać dobre słowo na specjalnie przygotowanych pocztówkach. Liściki zostaną przyczepione do wypełnionych helem balonów, które w niedzielę 31 lipca o godzinie 21:00 zostaną wypuszczone w powietrze. Pocztówki z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach osób, do których dolecą.

Królestwo kolorów dla rodzin i dzieci

W trakcie trwania wydarzenia, między godziną 10:00 a 18:00 w specjalnie oznaczonych namiotach animatorki będą prowadzić warsztaty tematyczne. W jednym z nich, pod okiem doświadczonej instruktorki, najmłodsi uczestnicy będą mogli wykonać japońskie wachlarze, papierowe smoki oraz żurawie z origami. Po wykonanych warsztatach, uczestnicy będą mogli powiesić setki żurawi w specjalnej przestrzeni współtworząc tym samym zjawiskową artystyczną instalację inspirowaną sztuką orientu. W drugim namiocie odbywać się będą warsztaty z tworzenia własnych latawców. Każde dziecko będzie mogło stworzyć swoja wymarzoną zabawkę, a następnie pobiec wzdłuż ścieżki spacerowej, aby wznieść swój latawiec do góry i dołączyć do podniebnego spektaklu.
W przestrzeni przyziemnej dominować będą różnych rozmiarów bańki, które stworzą niezapomnianą atmosferę szaleństwa i zabawy. W czasie warsztatów uczestnicy przy pomocy kijków będą mogli sami puszczać bańki, ucząc się tym samym wytrwałości i współgrania z delikatnym powiewem wiatru. Animatorzy zaprezentują także zabawy bańkowe takie, jak łapanie bańki na dłonie, wkładanie kwiatka do bańki czy tafle bańkowe. Wytwornice baniek mydlanych wypuszczą setki tysięcy baniek dających efekt tzw. sztormu i nadadzą wydarzeniu jeszcze więcej kolorów.

Pierwotnym przeznaczeniem latawca wcale nie była zabawa

Aby poznać historię pierwszych latawców należy przenieść się kilkaset lat wstecz, do starożytnych Chin. Taką możliwość będą mieli uczestnicy wydarzenia „Na wietrze”. Dla odwiedzających zainteresowanych tematyką wydarzenia zostanie stworzona strefa przeznaczona do edukacji i dyskusji. Słuchacze odpoczywając na leżakach będą mogli posłuchać prelekcji prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin i jednocześnie obserwować kolorowe niebo.

Wstęp i miejsce wydarzenia

Wydarzenie odbywać się będzie w weekend, 30 – 31 lipca od godziny 10:00 do 21:00 na Błoniach Nadwiślańskich. Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny. Godziny niektórych atrakcji są orientacyjne i mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i siłę wiatru.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.