www.torun.pl

Niebawem ruszy rozbudowa Polnej

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 05 stycznia 2017
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Firma Strabag zajmie się przebudową ulicy Polnej na odcinku od Fortu VII do ul. Szosa Chełmińska. W czwartek, 5 stycznia 2017 r. wykonawca przejmie plac budowy. Oznacza to, że zdegradowana, połatana ulica będzie już tylko wspomnieniem.

Na przebudowywanym odcinku powstanie jedna jezdnia, z dwoma pasami ruchu.

W ramach inwestycji obecny pas ruchu samochodowego zostanie odsunięty od zabudowy mieszkalnej w kierunku północnym. W istniejącym śladzie ulicy Polnej powstanie ciąg pieszo-rowerowy (na wysokości Osiedla Przy Lesie) oraz ciąg pieszo-jezdny (na wysokości działek św. Józefa). Zapewni on dojazd mieszkańców do posesji.

Przebudowa ulicy Polnej to także  poprawa bezpieczeństwa.

- W ramach inwestycji powstaną elementy, które istotnie na to wpływają. Są to azyle bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych, wyniesione tarcze skrzyżowań i skrzyżowanie typu rondo. Powstanie ono na połączeniu ulic Polnej oraz Morycińskiego - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. - Rozwiązanie to pozwoli na skomunikowanie działek św. Józefa z ul. Polną poprzez ciąg jezdny. Projekt dodatkowo umożliwia dojazd do ul. Polnej poprzez przedłużenie ul. Jesiennej i ul. Morycińskiego. Takie rozwiązanie zapewni rozłożenie ruchu pojazdów wewnątrz osiedla.

Warto dodać, że w projektowaniu ulicy wzięli udział jej użytkownicy - mieszkańcy, w czasie konsultacji społecznych. 

Inwestycja będzie realizowana do 30 września 2017 roku. Jej koszt to 6,3 mln zł.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.