Nie ma klubu, nie ma porozumienia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nie ma klubu, nie ma porozumienia

Miasto
Data publikacji: 22 sierpnia 2023

Oświadczenie prezydenta Michała Zaleskiego w sprawie wypowiedzi posła Tomasz Lenza dotyczącej rozwiązania przez klub radnych Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska porozumienia programowego z Prezydentem Miasta Torunia.

Porozumienie programowe zawarte w październiku 2019 r. pomiędzy mną jako Prezydentem Miasta Torunia a klubami radnych w Radzie Miasta - Wspólny Toruń (wcześniej KWW Michała Zaleskiego) i Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, wygasło wskutek decyzji z 4 lipca br. o samorozwiązaniu się klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Zdecydowana większość członków klubu KO (8 na 11 członków) udzieliła mi wotum zaufania, a następnie absolutorium z wykonania budżetu za 2022 rok. Ponadto, w poprzednich kadencjach, klub ten zawierał ze mną porozumienia programowe kilkukrotnie, w latach: 2008, 2015 i 2019, a za lata 2018-2021 jednogłośnie udzielał mi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium.

Nie wnikam w powody zmian w strukturach organizacyjnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Torunia. Mogę tylko z całą mocą podkreślić, że jako prezydent Torunia jestem zawsze gotowy do rozmowy i zawierania porozumień dla dobra miasta z każdym ugrupowaniem zainteresowanym współpracą na rzecz Torunia! Taką deklarację złożyłem 6 lipca br. nowoutworzonym klubom - Klubowi Radnych Platforma Obywatelska. Koalicja Obywatelska Toruń oraz Klubowi "Aktywni dla Torunia - Szymanski, Krużewski, Skerska-Roman".

Pan poseł Tomasz Lenz, przez kilka ostatnich lat praktycznie nieobecny w debacie o rozwoju naszego miasta, inauguruje swoją kampanię wyborczą do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zasadzając ją na krytyce mnie i moich współpracowników, a nie na własnych konkretnych propozycjach i pomysłach programowych dla Torunia. Jestem przekonany, że torunianki i torunianie potrafią właściwie ocenić ten styl uprawiania polityki, który można sprowadzić do stwierdzenia „niezgoda rujnuje”.

Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski
/-/

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.