MZK dla schroniska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

MZK dla schroniska

MZK
Data publikacji: 23 grudnia 2022
Autor: Magdalena Kujawa

Mailo, około 7-letni psiak ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, został niedawno sfotografowany na terenie zajezdni tramwajowej MZK. Jego zdjęcie znalazło się w kalendarzu, którego wydanie wsparliśmy, a dochód posłuży działaniom schroniska.

Zamieszkujące toruńskie schronisko zwierzaki potrzebują nie tylko ciepłego schronienia i pożywienia, ale nierzadko wymagają również niezwykle kosztownych zabiegów medycznych. Wolontariusze z prowadzącej schronisko Fundacji Najlepszy Przyjaciel wpadli na pomysł stworzenia kalendarza z portretami swoich podopiecznych, a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na sfinansowanie jednego takich zabiegów.

Wrześniowy portret do kalendarza powstał w hali zajezdni tramwajowej MZK. Pozującym był ok. 7-letni Mailo, mieszkający w schronisku od ponad dwóch lat. Jak twierdzą jego opiekunowie, to niezwykle aktywny psiak: uwielbia długie spacery, zabawy i pływanie. Nie przepuści też okazji, żeby obdarować opiekuna buziakiem i wystawić brzuch do głaskania. Ma charakter teriera, zatem czasem ostro zareaguje na rower, inne psy, wyraźnie jest też uprzedzony do dzieci.

Miejski Zakład Komunikacji nie tylko udzielił Mailo miejsca do sesji, ale także wsparł wydanie kalendarza, stąd obok portretu psiaka na wrześniowej karcie widnieje nasze logo. Zachęcamy serdecznie do nabywania kalendarza z „psem, który jeździł tramwajem” – jak opisują Mailo wolontariusze - i tym samym wsparcia niezwykle ważnej i potrzebnej działalności Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu i Fundacji Najlepszy Przyjaciel.

Informacje na temat możliwości nabycia kalendarza można znaleźć tu:

https://www.facebook.com/540442392671066/posts/pfbid02tRp9zPW6rehRCY4ZdnFNe6ansULXndr67hCz84AyK9vs9yNHBcEfP6PNkp5ubytgl/?sfnsn=mo

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.