MZK dla schroniska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

MZK dla schroniska

MZK
Data publikacji: 23 grudnia 2022
Autor: Magdalena Kujawa

Mailo, około 7-letni psiak ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, został niedawno sfotografowany na terenie zajezdni tramwajowej MZK. Jego zdjęcie znalazło się w kalendarzu, którego wydanie wsparliśmy, a dochód posłuży działaniom schroniska.

Zamieszkujące toruńskie schronisko zwierzaki potrzebują nie tylko ciepłego schronienia i pożywienia, ale nierzadko wymagają również niezwykle kosztownych zabiegów medycznych. Wolontariusze z prowadzącej schronisko Fundacji Najlepszy Przyjaciel wpadli na pomysł stworzenia kalendarza z portretami swoich podopiecznych, a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na sfinansowanie jednego takich zabiegów.

Wrześniowy portret do kalendarza powstał w hali zajezdni tramwajowej MZK. Pozującym był ok. 7-letni Mailo, mieszkający w schronisku od ponad dwóch lat. Jak twierdzą jego opiekunowie, to niezwykle aktywny psiak: uwielbia długie spacery, zabawy i pływanie. Nie przepuści też okazji, żeby obdarować opiekuna buziakiem i wystawić brzuch do głaskania. Ma charakter teriera, zatem czasem ostro zareaguje na rower, inne psy, wyraźnie jest też uprzedzony do dzieci.

Miejski Zakład Komunikacji nie tylko udzielił Mailo miejsca do sesji, ale także wsparł wydanie kalendarza, stąd obok portretu psiaka na wrześniowej karcie widnieje nasze logo. Zachęcamy serdecznie do nabywania kalendarza z „psem, który jeździł tramwajem” – jak opisują Mailo wolontariusze - i tym samym wsparcia niezwykle ważnej i potrzebnej działalności Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu i Fundacji Najlepszy Przyjaciel.

Informacje na temat możliwości nabycia kalendarza można znaleźć tu:

https://www.facebook.com/540442392671066/posts/pfbid02tRp9zPW6rehRCY4ZdnFNe6ansULXndr67hCz84AyK9vs9yNHBcEfP6PNkp5ubytgl/?sfnsn=mo

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Pani Ambasador Węgier z prezydentem Gulewskim podczas wręczania pamiątkowych upominków
  Miasto
  Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Na zdjęciu: przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego siedzą przy stołach w sali Ratusza
  Miasto
  W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Od 17 do 19 maja 2024 roku odbędzie się międzynarodowe wydarzenie sportowe nornic walking pod nazwą Festiwal UltraWR 2024.
 • 19 maja 2024 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci.
 • Ekonomista, samorządowiec doświadczony w dziedzinie opieki społecznej, procesów inwestycyjnych oraz informatyzacji administracji, będzie trzecim, obok Dagmary Zielińskiej i Rafała Pietrucienia, zastępcą Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Przedstawienie ostatniej osoby, która uzupełniła skład kierownictwa Urzędu Miasta Torunia w kadencji...