Młyn Wiedzy z kartą podarunkową | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Młyn Wiedzy z kartą podarunkową

Kultura, Miasto
Data publikacji: 20 grudnia 2023
Autor: Marcin Pryka

W okresie świąteczno-noworocznym z oferty Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można skorzystać od 27 do 30 grudnia 2023 r. Toruńskie centrum nauki wprowadziło do oferty kartę podarunkową, która może być jednym z pomysłów na prezent pod choinkę.

Obecnie w toruńskim Młynie Wiedzy można zwiedzać 12 interaktywnych wystaw, w tym jedyną w Polsce, ekspozycję poświęconą procesowi dojrzewania człowieka - "Ścieżki dorastania". Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, wystawy będzie można zobaczyć od 27 do 30 grudnia. Ekspozycje w głównym budynku (MW1) będą dostępne od godz. 11:00-17:00, natomiast "Ścieżki dorastania" (w budynku MW2) w godz. 11:00-19:00. Bilety można kupić w kasach Centrum oraz w systemie sprzedaży online. Instytucja informuje, że w dniach 29-30 grudnia płatność za bilety w kasie będzie możliwa wyłącznie w formie bezgotówkowej.

W dniach 22-26 i 31 grudnia 2023 roku oraz 1-5 stycznia 2024 roku Młyn Wiedzy będzie nieczynny.

- Nowością w ofercie Młyna Wiedzy jest karta podarunkowa, która może być zasilona dowolną kwotą i być dobrym prezentem pod choinkę dla małych i dużych odkrywców - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy CNMW. Karta upoważnia do skorzystania ze zwiedzania, udziału w warsztatach czy zajęciach w pracowniach w okresie 90 dni od dnia zakupu. Można nabyć ją w kasach centrum nauki. - To nasza odpowiedź na pytania i sugestie naszych gości, którzy w taki właśnie sposób, chcieli umożliwić swojej rodzinie, znajomym czy przyjaciołom, odkrycie tak fantastycznego miejsca, jakim bez wątpienia, jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - dodaje.

Praktyczne informacje dotyczące wizyty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne TUTAJ.

Trwa rekrutacja na warsztaty o cieple

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy prowadzi rekrutację uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej na warsztaty stacjonarne w ramach projektu "OGRZEWANIE w pudełku". Jego celem jest popularyzacja wiedzy w zakresie powstawania ciepła (w fizyce), produkcji, użytkowania i oszczędzania wśród młodzieży szkolnej oraz zwiększenia zainteresowania uczestników projektu naukami ścisłymi w kierunku rozwijania zainteresowań branżą energetyczną. - Zajęcia pokażą uczniom, że energię termiczną można uzyskać z energii mechanicznej, chemicznej i w wyniku przemian takich jak np. kondensacja. Kolejne doświadczenia będą poświęcone drogom “ucieczki ciepła”, jakimi są np.: przewodnictwo, promieniowanie. Ale też zostanie pokazane jak zapobiegać stratom ciepła, jak je użytkować żeby nie tracić, jak również w trosce o środowisko - mówi Marcin Centkowski.

Zajęcia odbędą się w styczniowe poniedziałki (8, 15, 22 i 29) w godz. 9:00-10:15 i 11:00-12:15. W warsztacie może uczestniczyć maksymalnie 30 uczniów. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła S.A. oraz PGE Toruń.

Informacje o ofercie edukacyjno-kulturalnej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji. Toruńskie centrum nauki zaprezentowało także ofertę na ferie zimowe 2024, z którą można zapoznać się TUTAJ.

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.