Młodzi radni w MZK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Młodzi radni w MZK

Miasto, MZK
Data publikacji: 19 kwietnia 2023
Autor: Magdalena Kujawa

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Torunia odwiedzili we wtorek, 18 kwietnia 2023 r. MZK, by przedstawić swoje sugestie i spostrzeżenia związane z komunikacją miejską oraz dowiedzieć się, jaki jest zakres działań firmy.

Licealiści wchodzący w skład Rady poprosili o spotkanie, by porozmawiać o, jak sami stwierdzili, jednej z najważniejszych dla nich sfer życia miasta. Podkreślali, że na co dzień korzystają z miejskich autobusów i tramwajów i chcieli dowiedzieć się, jakie mechanizmy decydują o funkcjonowaniu komunikacji.

Ze strony MZK w spotkaniu wzięli udział: prezes zarządu Zbigniew Wyszogrodzki, zastępca prezesa ds. eksploatacyjno-technicznych Piotr Rama, dyrektor Działu Projektów Infrastrukturalnych Jarosław Więckowski, kierownik Oddziału Tramwajowego Janusz Rybiński, starszy specjalista z Oddziału Ruchu Autobusowego Mikołaj Warot oraz kierowniczka Działu Marketingu Magdalena Kujawa.

Młodzi ludzie podnosili kwestie częstotliwości przejazdów, odpłatności za bilety, zagadnień technicznych związanych m.in. z biletomatami i aplikacjami mobilnymi. Była też okazja do porozmawiania na temat planowanych inwestycji i prac zmierzających do dostosowania taboru do norm unijnych. Nie zabrakło również deklaracji współpracy w przyszłości.

Ogromnie się cieszę, że młodzi ludzie są zaangażowani w życie miasta i że komunikacja miejska jest dla nich tak ważnym tematem. To dobrze wróży Toruniowi na przyszłość – stwierdza prezes MZK Zbigniew Wyszogrodzki.

Młodzieżowi radni podkreślali, że bardzo im zależy na propagowaniu ich działalności wśród mieszkańców Torunia, szczególnie tych w ich wieku. Jeśli zatem ktoś ma jakieś postulaty, pytania, pomysły, którymi powinna zająć się Młodzieżowa Rada Miasta, może pisać na adres: mlodziezowarada@um.torun.pl

fot. MZK Toruń

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.