Młodzi radni w MZK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Młodzi radni w MZK

Miasto, MZK
Data publikacji: 19 kwietnia 2023
Autor: Magdalena Kujawa

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Torunia odwiedzili we wtorek, 18 kwietnia 2023 r. MZK, by przedstawić swoje sugestie i spostrzeżenia związane z komunikacją miejską oraz dowiedzieć się, jaki jest zakres działań firmy.

Licealiści wchodzący w skład Rady poprosili o spotkanie, by porozmawiać o, jak sami stwierdzili, jednej z najważniejszych dla nich sfer życia miasta. Podkreślali, że na co dzień korzystają z miejskich autobusów i tramwajów i chcieli dowiedzieć się, jakie mechanizmy decydują o funkcjonowaniu komunikacji.

Ze strony MZK w spotkaniu wzięli udział: prezes zarządu Zbigniew Wyszogrodzki, zastępca prezesa ds. eksploatacyjno-technicznych Piotr Rama, dyrektor Działu Projektów Infrastrukturalnych Jarosław Więckowski, kierownik Oddziału Tramwajowego Janusz Rybiński, starszy specjalista z Oddziału Ruchu Autobusowego Mikołaj Warot oraz kierowniczka Działu Marketingu Magdalena Kujawa.

Młodzi ludzie podnosili kwestie częstotliwości przejazdów, odpłatności za bilety, zagadnień technicznych związanych m.in. z biletomatami i aplikacjami mobilnymi. Była też okazja do porozmawiania na temat planowanych inwestycji i prac zmierzających do dostosowania taboru do norm unijnych. Nie zabrakło również deklaracji współpracy w przyszłości.

Ogromnie się cieszę, że młodzi ludzie są zaangażowani w życie miasta i że komunikacja miejska jest dla nich tak ważnym tematem. To dobrze wróży Toruniowi na przyszłość – stwierdza prezes MZK Zbigniew Wyszogrodzki.

Młodzieżowi radni podkreślali, że bardzo im zależy na propagowaniu ich działalności wśród mieszkańców Torunia, szczególnie tych w ich wieku. Jeśli zatem ktoś ma jakieś postulaty, pytania, pomysły, którymi powinna zająć się Młodzieżowa Rada Miasta, może pisać na adres: mlodziezowarada@um.torun.pl

fot. MZK Toruń

 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...