Mistrzostwa świata masters coraz bliżej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mistrzostwa świata masters coraz bliżej

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 lutego 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Trwają ostatnie przygotowania do 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się 24-30 marca 2019 roku w toruńskich obiektach sportowych.

W dniu 13 lutego 2019 roku obradował Komitet Organizacyjny 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019. Do wydarzenia zostało już niewiele ponad miesiąc, rozpocznie się bowiem 24 marca i trwać będzie do 30 marca. Głównym obiektem, w którym będą odbywać się zawody, jest hala widowiskowo-sportowa Arena Toruń, ale niektóre konkurencje rozegrane zostaną także m.in. w hali tenisowej MOSIR przy ul. Szosa Chełmińska 75, na Stadionie Miejskim przy ul. Bema, a także w pobliskim lesie Rudelka. Jak mówiono podczas obrad, obiekty są w pełni gotowe do rozegrania wszystkich konkurencji. Również miasto wykazuje gotowość do przyjęcia łącznie blisko 10 000 gości z całego świata – zawodników i osób im towarzyszących.

- Zachęcam mieszkańców Torunia, aby licznie odwiedzali Arenę Toruń i inne obiekty sportowe podczas tego wydarzenia. Będzie to prawdziwy spektakl lekkoatletyczny w wykonaniu między innymi mistrzów świata i mistrzów olimpijskich, bo takie tytuły część zawodników przywozi jako wspomnienie swoich dawnych startów mówi prezydent Michał Zaleski.

W 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019 weźmie udział ponad 4300 zawodników z 89 krajów całego świata. Wśród nich wystartuje 870 reprezentantów Polski, w tym 28 olimpijczyków: Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Władysław Kozakiewcz, Urszula Kielan, Łukasz Pawłowski, Joanna Balcerzak, Barbara Bieganowska, Ludwika Chewińska, Sebastian Chmara, Lidia Chojecka-Leandro, Paweł Czapiewski, Rafał Fedaczyński, Roman Golanowski, Jan Huruk, Anna Jakubczak-Pawelec, Piotr Klimczak, Adam Kolasa, Wanda Panfil, Genowefa Patla, Marek Plawgo, Anna Rostkowska, Grzegorz Sudoł, Magdalena Szczepańska, Tomasz Szymkowiak, Ryszard Szparak, Janusz Trzepizur, Joanna Wiśniewska oraz Robert Wolski.

Uroczyste otwarcie mistrzostw nastąpi 23 marca 2019 roku o godz. 18:00 – wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Po przemarszu wszystkich reprezentacji, ślubowaniu zawodników i sędziego głównego odbędzie się koncert pt. „Muzyczna podróż dookoła świata”. Zakończenie mistrzostw nastąpi 30 marca około 17:00 – wówczas flaga zostanie przekazana reprezentacji miasta Edmonton w Kanadzie, które będzie organizatorem kolejnej edycji wydarzenia za dwa lata, w roku 2021.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.