Międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów

Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak działa ludzki umysł? Czy na jego funkcjonowanie mają wpływ wspólne tworzenie, kontakt z drugim człowiekiem, obcowanie z inną kulturą? Teraz macie szansę razem z nami to odkryć! Do udziału zapraszamy osoby po 60. roku życia, które wraz z zagranicznymi studentami naszego Uniwersytetu będą tworzyć dzieła sztuki wykorzystując metodę recyklingu. Będzie to cykl 5 spotkań, zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w Kopernikańskim Ośrodku Integracji w godzinach okołopołudniowych.

Dlaczego warto wziąć udział?

1. Niepowtarzalna okazja na integrację w międzypokoleniowej i międzykulturowej grupie. To idealna sposobność na wzięcie udziału w wymianie twórczej, kulturowej i językowej!

2. Wsparcie nauki: Państwa zaangażowanie pomoże badaczom zgłębić tajniki starzenia się mózgu i opracować nowe metody wsparcia osób starszych w procesie starzenia się.

3. Wgląd w rejestrację aktywności własnego mózgu: Podczas badania będziecie mieli Państwo unikalną okazję aby zobaczyć, jak wygląda aktywność elektryczna Państwa mózgu. Dodatkowo uzyskacie Państwo wskazówki na temat higieny funkcjonowania umysłowego oraz tego jak w życiu codziennym można dbać o swoją sprawność umysłową.

Wzięcie udziału w projekcie jest jednoznaczne ze zgodą na dwukrotne przeprowadzenie badań przed i po odbyciu warsztatów. Zgłoszenia przyjmowane są do 30.04.2024 roku, osobiście w Kopernikańskim Ośrodku Integracji w godzinach 9-15 lub mailowo: koi@umk.pl.

Kontakt tel. 56 611 27 88 / 691 851 106.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...