Medal Triady 100-lecia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Medal Triady 100-lecia

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Projekt medalu Triady 100-lecia

23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.

Medale z poprzedniej edycji toruńskiej triady biegowej zostały wyróżnione przez biegaczy w całym kraju! W ogólnopolskim głosowaniu na najbardziej okazałe medale minionego sezonu startowego, medale z Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 znalazły się w TOP10 najpiękniejszych „zdobyczy biegowych” w Polsce wyprzedzając tym samym wiele kandydatur z powszechnie znanych i dużych imprez m.in. z Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego, czy Silesia Marathonu. Równie okazałe medale będzie można zdobyć podczas Triady 100-lecia.

Trzy medale Triady 100-lecia składają się na jedną całość. Medal październikowej edycji finałowej będzie miał, aż 15 cm długości! Warto wziąć do ręki linijkę, by móc odwzorować sobie długość oraz porównać ten „gabaryt” z innymi otrzymanymi medalami biegowymi. Rozmiar medalu z tegorocznej edycji będzie naprawdę imponujący!

Cały projekt medalu tworzy logo Triady 100-lecia, które prezentuje jednocześnie liczbę 100 i znak nieskończoności. Motyw ten nawiązuje do upamiętnienia 100. rocznicy zorganizowania w Polsce pierwszego, najdłuższego biegu otwartego na dystansie 37,5 km, na trasie z miejscowości Płutowo do Torunia. Znak nieskończoności symbolizuje wieczność trwania maratonu toruńskiego w grodzie Kopernika. Medale będą przekazywane biegaczom w kolejności od najmniejszego do największego. Po finale TRIADY 100-lecia i otrzymaniu ostatniej „medalowej perełki”, dwa pierwsze zdobycze będzie można włożyć w odpowiednie zagłębienia matrycy. Na odwrocie medali nie zabraknie miejsc na grawerunki oraz zaprezentowane będą logotypy Sponsorów, bez których nie moglibyśmy organizować dla Was eventów. Medale dla uczestników biegów dla dzieci będą identyczne, jak dla dorosłych.

Pozostałe motywy zastosowane na matrycach:

 • Na każdym z medali znajduje się logo danej imprezy wskazujące, kiedy będzie można otrzymać go na mecie;
 • Niebieskie fale łączące wszystkie medale, są symbolem upływania czasu/przemijania, ale także rzeki Wisły, nad którą leży miasto Toruń;
 • Motyw astrolabium z okładki z książki "O obrotach sfer niebieskich" nawiązuje do osoby Mikołaja Kopernika, co podkreśla lokalizację rozgrywania cyklu biegów i jest doskonałym ozdobnikiem do całości projektu.

­­Medal 5km 100-lecia z Decathlon - prezentuje puchar „wychodzący z matrycy” (efekt 3D), który 100 lat temu otrzymał jego zwycięzca Edward Kwitowski, uzyskując w ówcześnie najdłuższym biegu w Polsce czas na mecie 2 h 45 min i 20 s. Data rozegrania biegu na dystansie 37500 m oraz czas zwycięzcy zostały uwzględnione na Pucharze. Oryginalny Puchar mający już 100 lat będzie można obejrzeć w biurach zawodów naszych biegów.

Medal13. Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! - prezentuje „wychodzący z matrycy”(efekt 3D) Pomnik Mikołaja Kopernika, czyli miejsce, w którym znajdowała się meta historycznego maratonu. Na medalu zostało uwzględnione także całe logo cyklu TRIADY 100-lecia;

Medal 41. Toruń Maraton - matryca stanowi połączenie dwóch elementów - liczby 100 i symbolu znaku nieskończoności. Na jedynce od liczby 100 wskazany został rok 1924, czyli data pierwszego biegu maratońskiego w Polsce. Na całości medalu uwzględniona została nazwa całego cyklu: TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA BIEGÓW MARATOŃSKICH W POLSCE 2024

Na poszczególnych szarfach medali będzie uwzględniona data biegów, dystanse oraz logotypy Sponsorów. Szarfy będą w kolorystyce zgodnej z identyfikacją odzieży startowej całego cyklu. Szarfy pierwszych dwóch medali będą stanowić pamiątkową smyczkę i mogą towarzyszyć biegaczom na co dzień np. do zawieszenia kluczy lub innych drobiazgów – wg uznania.


 

Przydatne linki:

REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/

Lista startowa na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/lista.php

DZIECI - REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/dzieci/

DZIECI - Lista startowa na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia: https://zapisy.sts-timing.pl/triada100-lecia/dzieci/lista.php

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.