Mecenasi Europejskiego Miasta Sportu [FILM] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mecenasi Europejskiego Miasta Sportu [FILM]

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 października 2019

Aż 79 toruńskich firm i instytucji otrzymało zaszczytny tytuł Mecenasa Europejskiego Miasta Sportu Toruń 2019. Wyróżnienia wręczył Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski podczas gali w Dworze Artusa w dniu 22 października 2019 r.

Uroczysta gala swoimi początkami sięga 2013 roku, kiedy pierwszy raz z inicjatywy toruńskiego magistratu, z prezydentem na czele, wręczono nagrody wyróżniające firmy wspierające lokalne kluby oraz niszowe dyscypliny, stanowiące o sportowej randze Torunia na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W dniu 22 października 2019 r. na gości zebranych w wielkim audytorium Dworu Artusa czekały nie tylko wielkie zaszczyty, ale także atrakcje artystyczne, przygotowane przez toruński magistrat oraz sponsorów wydarzenia. Tuż przed głównymi uroczystościami na scenie pojawił się prezydent Michał Zaleski.

- Wspominam moment, kiedy byliśmy w Brukseli z toruńską delegacją i w gronie wielu znamienitych miejscowości sięgaliśmy po tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Byliśmy niezwykle dumni, ale jednocześnie zastanawialiśmy się nad słusznością tej nagrody dla naszego miasta - rozpoczął prezydent Torunia, Michał Zaleski.Wątpliwości zniknęły równie szybko, jak się pojawiły. Przypomnieliśmy sobie bowiem przeróżne fragmenty sportowego życia Torunia. Począwszy od dzieci oraz młodzieży rozpoczynających dopiero swoje kariery i odnoszących pierwsze sukcesy w naszych klubach, poprzez ważne wydarzenia dla zasłużonych już seniorów i weteranów, na perełkach toruńskich wydarzeń sportowych kończąc, jak chociażby żużlowe Grand Prix, na których zdobywamy tytuły Mistrzów Świata.

Podczas gali wręczenia nagród Mecenasa Europejskiego Miasta Sportu 2019 w świetle reflektorów stanęło aż 79 firm nie tylko z Torunia, ale także z całej Polski.

- Dzisiaj jak diament w Europejskim Mieście Sportu błyszczą nasi wspaniali mecenasi, dzięki którym możemy mówić o tym, że Europejskie Miasto Sportu to należne Toruniowi miano – kontynuował Michał Zaleski. – To państwo dbają o to, aby droga sportowców była nie tylko usłana różami, ale także zapewniają odpowiednie zaplecze do ciężkiego treningu, dzięki któremu osiągamy najlepsze wyniki na przeróżnych arenach zmagań sportowych. Gratuluję raz jeszcze nadania tych zaszczytnych tytułów. Przyjmijcie od nas te symboliczne podziękowania w imieniu wdzięcznych wam sportowców, kibiców, działaczy i wszystkich tych, którzy stanowią o jakości toruńskiego sportu.

Wręczenie nagród odbyło się na scenie głównej audytorium, gdzie wyróżnione firmy odbierały pamiątkowe suweniry z rąk prezydenta Michała Zaleskiego, jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza oraz Marioli Soczyńskiej, dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji w Toruniu.

Realizacja: TV Toruń

Lista nagrodzonych firm

Fot. Adam ZakrzewskiNajczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.