Mamy inwestycyjny grunt na medal | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mamy inwestycyjny grunt na medal

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: na scenie stoją laureaci nagrody Grunt na Medal

Najlepszy teren pod inwestycje na Kujawach i Pomorzu to ponad 4,5 ha w rejonie ul. Andersa w Toruniu. Kapituła ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal”, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, wśród terenów inwestycyjnych województwa pierwszym miejscem uhonorowała miejskie nieruchomości znajdujące się na lewobrzeżu Torunia.

Teren został zgłoszony do konkursu przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Działki wyróżnione tytułem „Grunt na medal” to kompleks nieruchomości przy ul. Nowaka 11-13 i Stamirowskiego 9. Teren składa się z 3 działek inwestycyjnych. Do nieruchomości przylegają ulice z pełnym uzbrojeniem we wszystkie media. W tej części Torunia zainwestowała już firma ARD Grudziądzka Toruń Sp. z o.o., która kupiła od miasta działkę przy ul. Nowaka za cenę 6,1 miliona złotych. Kolejne przetargi zaplanowano na 24 listopada 2023. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Centrum Wsparcie Biznesu w Toruniu.

Celem ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal" jest wyróżnienie najlepszych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach. Jego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, działająca we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Uczestnikami „Gruntu na medal" mogą być wyłącznie starostowie powiatów, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin. Zgłaszane przez nich tereny muszą być niezabudowane (tzw. greenfield), o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha, przeznaczone pod inwestycje przemysłowe. Konkurs pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii organizowany jest co dwa lata, od 2005 roku. W tym roku odbywał się już po raz dziesiąty.

Nagrodę „Grunt na medal” podczas konferencji „Forum Biznesu” w Warszawie odebrał Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Torunia. Wydarzenie miało miejsce 4 października 2023 r. w Biznes Klubie na PGE Narodowym. Spotkanie przeznaczone dla sektora MŚP i jego partnerów – przedstawicieli regionów oraz instytucji rozwoju było okazją do zaprezentowania oferty inwestycyjnej Torunia.   

Fot. Centrum Wsparcia Biznesu

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.