Mamy inwestycyjny grunt na medal | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mamy inwestycyjny grunt na medal

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: na scenie stoją laureaci nagrody Grunt na Medal

Najlepszy teren pod inwestycje na Kujawach i Pomorzu to ponad 4,5 ha w rejonie ul. Andersa w Toruniu. Kapituła ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal”, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, wśród terenów inwestycyjnych województwa pierwszym miejscem uhonorowała miejskie nieruchomości znajdujące się na lewobrzeżu Torunia.

Teren został zgłoszony do konkursu przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Działki wyróżnione tytułem „Grunt na medal” to kompleks nieruchomości przy ul. Nowaka 11-13 i Stamirowskiego 9. Teren składa się z 3 działek inwestycyjnych. Do nieruchomości przylegają ulice z pełnym uzbrojeniem we wszystkie media. W tej części Torunia zainwestowała już firma ARD Grudziądzka Toruń Sp. z o.o., która kupiła od miasta działkę przy ul. Nowaka za cenę 6,1 miliona złotych. Kolejne przetargi zaplanowano na 24 listopada 2023. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Centrum Wsparcie Biznesu w Toruniu.

Celem ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal" jest wyróżnienie najlepszych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach. Jego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, działająca we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Uczestnikami „Gruntu na medal" mogą być wyłącznie starostowie powiatów, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin. Zgłaszane przez nich tereny muszą być niezabudowane (tzw. greenfield), o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha, przeznaczone pod inwestycje przemysłowe. Konkurs pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii organizowany jest co dwa lata, od 2005 roku. W tym roku odbywał się już po raz dziesiąty.

Nagrodę „Grunt na medal” podczas konferencji „Forum Biznesu” w Warszawie odebrał Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Torunia. Wydarzenie miało miejsce 4 października 2023 r. w Biznes Klubie na PGE Narodowym. Spotkanie przeznaczone dla sektora MŚP i jego partnerów – przedstawicieli regionów oraz instytucji rozwoju było okazją do zaprezentowania oferty inwestycyjnej Torunia.   

Fot. Centrum Wsparcia Biznesu

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja
  Biznes, Miasto
  Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
 • Miasto
  Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o gwałtownych wzrostach stanów wody na małych ciekach wodnych i strumieniach na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.
 • Miasto
  - W poniedziałek 20 maja 2024 r. od godz. 12:00 do północy na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Na zdjęciu: zawodnicy HK Pomorzanin Toruń na zielonej murawie boiska
  Miasto, Sport
  Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • 246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na niedzielę 19 maja 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.