Lato bez nudy 2022 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Lato bez nudy 2022

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dzieci bawią się w basenie zewnętrznym

Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.

- Wakacje w Toruniu są ciekawe, bez nudy i przede wszystkim mają to być wakacje, po których dzieci i młodzież wrócą we wrześniu z powrotem do szkoły wypoczęte, zadowolone – mówił prezydent Michał Zaleski, prezentując ofertę zajęć i wydarzeń przygotowaną na lato przez Gminę Miasta Toruń.

Już w dniu zakończenia roku szkolnego, w piątek 24 czerwca 2022 r. rozpoczynamy wakacje na trzech toruńskich basenach letnich. Tego dnia o godz. 14:00 na odkrytej pływalni przy ul. Bydgoskiej rozpocznie się "All Day Beach Party" czyli impreza pełna dodatkowych zabaw, konkursów i atrakcji w stylu plażowym – dzieci i młodzież wchodzą na teren obiektu za darmo. Kolejne wydarzenia z tego cyklu zaplanowano 15 lipca na Kempingu Tramp i 5 sierpnia na obiekcie na Skarpie.

Baseny plenerowe są czynne w godz. 10.00-18.00. Dzieci i młodzież mogą z nich korzystać bezpłatnie po okazaniu legitymacji szkolnejw godz. 10.00-18.00 w następujące dni:

 • Przy Skarpie w poniedziałki i czwartki,
 • przy ul. Kujawskiej we wtorki i piątki
 • przy Szosie Bydgoskiej w środy.

Baseny kryte będą bezpłatne w  po okazaniu legitymacji szkolnej w następującym czasie:

 • Aqua Toruń, ul. Bażyńskich 9 - od 1 lipca do 31 sierpnia pon.-pt. godz. 10:00-14:00;
 • Lipiec - basen przy SP nr 16, ul. Dziewulskiego i przy ZSMEiE przy ul. Św. Józefa - pon.-pt., godz. 10:00-15:00;
 • Sierpień - basen przy SP nr 18, ul. Wyszyńskiego i III LO przy ul. Raszei - pon.-pt. w godz. 10:00-15:00;

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu przygotowany został bogaty zestaw zajęć sportowych: kurs pływania (zapisy: kontakt@aquatorun.pl), zajęcia z jazdy na rolkach i na hulajnogach, kurs tenisa ziemnego, zajęcia na siłowniach zewnętrznych oraz na orlikach (zajęcia i treningi piłkarskie, siatkarskie, koszykarskie). – Wszystkie 24 orliki będą czynne latem w wydłużonym wymiarze pracy, łącznie z sobotami i niedzielami. Będą tam zatrudnieni animatorzy, którzy przeprowadzą zajęcia sportowe – dodał prezydent Michał Zaleski.

Również ośrodki pracy pozaszkolnej - Dom Harcerza i Młodzieżowy Dom Kultury - przygotowały szeroką ofertę zajęć.

Już od 27 czerwca do 5 siernia Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza prowadzić będzie zajęcia dla dzieci w wielu 6-12 lat w Piernikowym Miasteczku. Będą to warsztaty artystyczne (plastyczne, muzyczne, taneczne, wokalne, teatralne), a także gry i zabawy ruchowe oraz wycieczki po Toruniu. Z kolei Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na warsztaty modelarsko-techniczne, wokalne, taneczne, teatralne, plastyczne. Do udziału w zajęciach w obu placówkach zapraszamy także dzieci z Ukrainy.

Informacje o wydarzeniach dostępne są na stronie miasta oraz na plakatach w przestrzeni miejskiej - kliknij, aby pobrać plakat

Kliknij, aby powiększyć obrazek

plakat LAto bez nudy w Toruniu 2022

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.