Koordynatorka ds. organizacji pozarządowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Koordynatorka ds. organizacji pozarządowych

Miasto
Data publikacji: 02 czerwca 2023
Autor: Małgorzata Litwin

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Uśmiechnięta Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Dąbrowska pełni od 1 czerwca 2023 r. funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Torunia ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Torunianka, absolwentka kierunku administracja na Wydziale Prawa i Administracji UMK (studia licencjackie i magisterskie), ukończyła też studia podyplomowe w zakresie zarządzania finansami publicznymi na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych. Na koncie ma również wiele dodatkowych szkoleń z zakresu administracji i prawa zamówień publicznych. Przez wiele lat zasiadała w komisji ds. konkursów w zakresie rozwoju sportu oraz komisji ds. stypendiów sportowych. Od 2020 r. jest członkinią Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia. Pełniła też funkcję auditora wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001-2015.

Z Urzędem Miasta Torunia jest związana od 24 lat. Dotychczas pracowała w Wydziale Sportu i Rekreacji, gdzie zajmowała się m.in. rozliczaniem dotacji oraz sportem i rekreacją. Pracę w tym wydziale zakończyła 31 maja na stanowisku głównego specjalisty.

Jako Pełnomocnik Prezydenta Miasta Torunia ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Wydziale Komunikacji Społecznej i Informacji będzie się zajmować koordynacją działań w zakresie tworzenia standardów współpracy administracji publicznej z III sektorem. To m.in.:     

 • udział w konsultowaniu i monitorowaniu programów współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi;
 • diagnozowanie potrzeb środowiska toruńskich organizacji pozarządowych;
 • wspieranie organizacji pozarządowych w realizowaniu projektów na rzecz mieszkańców;
 • realizacji nowych przedsięwzięć wynikających z rozpoznanych potrzeb lokalnej społeczności;
 • kreowanie polityki informacyjnej, dotyczącej zagadnień współpracy miasta  z organizacjami pozarządowymi;
 • pełnienie roli doradczej i mediacyjnej w sprawach dotyczących kształtowania relacji pomiędzy miastem a organizacjami pozarządowymi;
 • konsultowanie i monitorowanie programów współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi;
 • współorganizowanie spotkań przedstawicieli Gminy z organizacjami pozarządowymi;
 • koordynacja przedsięwzięć, projektów i konkursów promujących działalność organizacji pozarządowych;

Prywatnie pani Katarzyna Dąbrowska jest mamą trójki dzieci – dorosłej córki i dwóch synów licealistów.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...