Konsumenci przyszłości | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konsumenci przyszłości

Miasto
Data publikacji: 12 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Fundacja Forum Konsumentów z okazji Światowego Dnia Konsumenta zaprasza serdecznie na Kongres „(Nie)świadomy Konsument 2024”, który odbędzie się już 13 marca 2024 r. w sali Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa w Widok Towers (Aleje Jerozolimskie 44, sala Urzędu Miasta).

Celem spotkania będzie zdefiniowanie i przedstawienie obrazu dzisiejszych konsumentów i konsumentek w kontekście ich świadomości konsumenckiej oraz wyzwań stojących przed organizacjami chcącymi wychodzić naprzeciw ich potrzebom.

W ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja przedstawicieli organizacji konsumenckich, nauki, biznesu i decydentów, która ma także na celu obalenie pewnych obowiązujących mitów dotyczących poziomu świadomości konsumentów, by trafnie adresować przyszłe działania
mające na celu budowanie sprawczej społeczności konsumentów i konsumentek korzystających ze swoich praw, ale także możliwości wynikających z faktu bycia konsumentami w myśl stwierdzenia ,,mój portfel – mój głos”.

Aktywna społeczność konsumencka to impuls do rozwoju gospodarki, w tym konkurencyjności podmiotów. To także możliwość wpływania na zasady i wartości obowiązujące na rynku świadczonych produktów i usług.

Wydarzenie podzielone zostało na trzy debaty oraz wystąpienia indywidualne ekspertów:

 • 1. Wiem, że nic nie wiem, czyli (Nie) świadomy konsument?
 • 2. Konsumenci w świecie nadmiaru informacji i produktów, presji, utraty zaufania i poczucia zagrożenia. Gdzie i jakich szukają informacji?
 • 3. Konsumenci przyszłości.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a całe wydarzenie odbywać się będzie w formule hybrydowej – stacjonarnie i online po wcześniejszej rejestracji na stronie: www.swiatowydzienkonsumenta.pl

Spotkanie organizowane przez Fundację Forum Konsumentów będzie okazją do wzajemnej inspiracji, wymiany doświadczeń i wiedzy, ale też networkingu osób reprezentujących środowiska, organizacje i marki, dla których konsument jest w centrum zainteresowania. Wierzymy, że to dopiero początek corocznych działań z okazji Światowego Dnia Konsumentów nie tylko dla biznesu, nauki, decydentów, ale przede wszystkim dla konsumentów, dlatego równolegle z tej okazji będziemy prowadzili kampanię edukacyjną dedykowaną właśnie konsumentom.

Dodatkowych informacji udziela: Agnieszka Plencler – Prezeska Forum Konsumentów, tel. kom 501 650 187, e-mail: agnieszkap@forumkonsumentow.org

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.