Konsultujemy program rewitalizacji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konsultujemy program rewitalizacji

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 16 listopada 2023
Autor: Paula Gałązka
Konsultujemy program rewitalizacji

15 listopada br. w Centrum Sztuki Współczesnej odbyło się otwarte spotkanie konsultacyjne dot. projektu Gminnego Programu Rewitalizacji pn. Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027 (GPR-T do 2027). Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.

Od 7 listopada br. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji pn. Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027 (GPR-T do 2027). Przypomnijmy, że celem procesu rewitalizacji jest poprawa szeroko rozumianych warunków życia na obszarze zdegradowanym. Rewitalizacja jest możliwa jedynie przy aktywnym udziale mieszkańców miasta. Konsultacje są okazją do zgłaszania sugestii mieszkańców odnośnie treści do GPR-T do 2027.

Rewitalizacja w trzech krokach:

 • Wyznaczenie obszaru rewitalizacji (Bydgoskie Przedmieście, Podgórz, Stare Miasto): Uchwała nr 1065/23 Rady Miasta Torunia z dnia 20 kwietnia 2023 r.).
 • Przystąpienie do opracowania Programu (Uchwała nr 1116/23 Rady Miasta Torunia z dnia 6 lipca 2023 r.).
 • Konsultacje projektu Programu wraz z zawartymi w nim projektami, których realizacja ma wpłynąć pozytywnie na miejsce życia społeczności lokalnej ww. trzech podobszarów rewitalizacji.
Podczas środowego spotkania urzędnicy miejscy przedstawili szczegóły dot. projektu programu rewitalizacji. Osoby zainteresowane mogły zapoznać się z przygotowanymi dokumentami i zadać nurtujące ich pytania. To nie koniec, bo konsultacje trwają do 20 grudnia 2023 r. i odbywają się także w formie:
 1. Zbierania uwag ustnych, spotkań z ekspertem:
  Termin: 7 listopada – 20 grudnia 2023 r.
  Miejsce: Biuro Toruńskiego Centrum Miasta Urzędu Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w Toruniu, w godzinach pracy Biura tj. od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.30 oraz 22-23 i 28-29 listopada 2023 r., od 10:00 – 18:00.
 2. Zbierania uwag w postaci papierowej: osobiście, na formularzach konsultacyjnych lub przez przesłanie formularza pocztą elektroniczną lub tradycyjną na adres Biura Toruńskiego Centrum Miasta Urzędu Miasta Torunia na adres: ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń lub elektronicznie na adres: starowka@um.torun.pl
  Termin: 7 listopada – 20 grudnia 2023 r.

Projekt GPR-T do 2027 oraz formularz konsultacyjny znajdują się na >>>stronie BIP<<<


Do pobrania:

Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027

Załącznik nr 1 - Kierunki zmian - Stare Miasto

Załącznik nr 2 - Kierunki zmian - Bydgoskie Przedmieście

Załącznik nr 3 - Kierunki zmian - Podgórz

Formularz konsultacyjny

fot. BTCM

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Weź udział w projekcie Zielona Ławeczka
  Eko, Miasto
  Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • Na zdjęcli: dłoń o czerwonych paznokciach trzyma kartę do głosowania i wrzuca ją do urny wyborczej, na której jest godło kraju
  Miasto
  7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.