Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Zespołu Downa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Zespołu Downa

Miasto
Data publikacji: 19 marca 2023
Autor: Filip Tomasik

21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nawiązuje do obecności u osób z trisomią 21 dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Urząd Miasta Torunia włącza się w obchody poprzez konkurs fotograficzny, w ramach którego każdy z nas może okazać akceptację i zrozumienie osobom z zespołem Downa.

Tradycyjnym sposobem wyrażania solidarności jest ubieranie 21 marca dwóch różnych skarpetek. Zadanie konkursowe nawiązuje do tego zwyczaju.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać zdjęcie stóp ubranych w dwie różne skarpetki na tle charakterystycznych miejsc w Toruniu. Liczymy na Waszą pomysłowość!

Na zdjęcia czekamy do 22 marca do godziny 23:59 pod adresem fb@um.torun.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko autora/autorki zdjęcia oraz nr telefonu kontaktowego.

Nagrodzimy 10 autorek/autorów nadesłanych fotografii. Na zwycięzców czekają słodkie pakiety toruńskich pierników i skarpetki z limitowanej serii przygotowanej specjalnie na 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 24 marca 2023 r.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU.

Zapraszamy do udziału! Pokażmy wspólnie, że Toruń rozumie i wspiera osoby z trisomią 21.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.