Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Zespołu Downa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Zespołu Downa

Miasto
Data publikacji: 19 marca 2023
Autor: Filip Tomasik

21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nawiązuje do obecności u osób z trisomią 21 dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Urząd Miasta Torunia włącza się w obchody poprzez konkurs fotograficzny, w ramach którego każdy z nas może okazać akceptację i zrozumienie osobom z zespołem Downa.

Tradycyjnym sposobem wyrażania solidarności jest ubieranie 21 marca dwóch różnych skarpetek. Zadanie konkursowe nawiązuje do tego zwyczaju.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać zdjęcie stóp ubranych w dwie różne skarpetki na tle charakterystycznych miejsc w Toruniu. Liczymy na Waszą pomysłowość!

Na zdjęcia czekamy do 22 marca do godziny 23:59 pod adresem fb@um.torun.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko autora/autorki zdjęcia oraz nr telefonu kontaktowego.

Nagrodzimy 10 autorek/autorów nadesłanych fotografii. Na zwycięzców czekają słodkie pakiety toruńskich pierników i skarpetki z limitowanej serii przygotowanej specjalnie na 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 24 marca 2023 r.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU.

Zapraszamy do udziału! Pokażmy wspólnie, że Toruń rozumie i wspiera osoby z trisomią 21.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu białe kwiaty w donicy przed budynkiem urzędu
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
 • Miasto
  Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Miasto
  Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Hokejowy Klub Pomorzanin Toruń został wicemistrzem Polski w hokeju na trawie.
 • 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Pracownika Samorządowego.
 • „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • W niedzielę 26 maja 2024 r. wieczorem spodziewane są burze z silnymi opadami deszczu. Apelujemy o ostrożność.
 • 26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.