Kolejny medal torunianki na Pucharze Świata | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kolejny medal torunianki na Pucharze Świata

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 marca 2023
Autor: Marcin Pryka

Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.

19 marca 2023 r. w belgijskim Lommel odbył się kolejny rankingowy Puchar Świata kadetów i juniorów (dzień wcześniej rywalizowali seniorzy). Motywacja była podwójna, bowiem ten Puchar Świata liczył się również do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W Lommel startowało wielu Polaków. Toruński KS Centuria po raz pierwszy wystawił na imprezie tej rangi czterech zawodników – wszyscy kadeci:

Gabriela Wrzeszcz/kadet -41 kg wywalczyła srebrny medal. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce. Srebrny medal, tym bardziej po złotym tydzień temu w Eindhoven, cieszy podwójnie.

Mariia Tarapat/kadet -41 kg debiutowała na Pucharze Świata, startowała w tej samej kategorii wagowej, co Gabriela Wrzeszcz. Niestety nie wyszła jej walka z Australijką, przestraszyła się agresywnie skracającej dystans przeciwniczki, która na dodatek stosowała nieczyste zagrania w zwarciu. Mariia zamiast się nakręcić, nie wykorzystała swoich atutów. Zdobyła jednak doświadczenie i wie już, że w Europie wszystko dzieje się szybciej, sportowa agresja jest niezbędna, by nie dać przeciwniczce narzucić jej sposobu walki. Dzięki za start!

Tymoteusz Chybiński/kadet -37 kg wygrał jedną walkę, lecz odpadł przed strefą medalową – tym razem zabrakło mu do niej dwóch wygranych. Po pokonaniu Niemca, trafił na wysokiego Francuza, z którym przegrał 0:2 w rundach. Dzięki Tymek – pracuj dalej!

Marcel Iwicki/kadet -33 kg trafił na mocnego zawodnika z Wielkiej Brytanii, który pokazał, że na Pucharach Świata kategoria -33 jest jeszcze szybsza niż w Polsce, a prócz szybkości trzeba jeszcze kontrolować emocje. Cenne doświadczenie zostało zebrane, a pamiętajmy, że Marcel to debiutant na imprezie tej rangi i do niedawna młodzik. Jest dobrze Marcel i będzie jeszcze lepiej!

Gratulacje! Start na imprezie tej rangi, wśród 1500 zawodników, w tym uczestników Igrzysk Olimpijskich, to duże wydarzenie.

Najczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.