Kolejny medal torunianki na Pucharze Świata | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kolejny medal torunianki na Pucharze Świata

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 marca 2023
Autor: Marcin Pryka

Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.

19 marca 2023 r. w belgijskim Lommel odbył się kolejny rankingowy Puchar Świata kadetów i juniorów (dzień wcześniej rywalizowali seniorzy). Motywacja była podwójna, bowiem ten Puchar Świata liczył się również do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W Lommel startowało wielu Polaków. Toruński KS Centuria po raz pierwszy wystawił na imprezie tej rangi czterech zawodników – wszyscy kadeci:

Gabriela Wrzeszcz/kadet -41 kg wywalczyła srebrny medal. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce. Srebrny medal, tym bardziej po złotym tydzień temu w Eindhoven, cieszy podwójnie.

Mariia Tarapat/kadet -41 kg debiutowała na Pucharze Świata, startowała w tej samej kategorii wagowej, co Gabriela Wrzeszcz. Niestety nie wyszła jej walka z Australijką, przestraszyła się agresywnie skracającej dystans przeciwniczki, która na dodatek stosowała nieczyste zagrania w zwarciu. Mariia zamiast się nakręcić, nie wykorzystała swoich atutów. Zdobyła jednak doświadczenie i wie już, że w Europie wszystko dzieje się szybciej, sportowa agresja jest niezbędna, by nie dać przeciwniczce narzucić jej sposobu walki. Dzięki za start!

Tymoteusz Chybiński/kadet -37 kg wygrał jedną walkę, lecz odpadł przed strefą medalową – tym razem zabrakło mu do niej dwóch wygranych. Po pokonaniu Niemca, trafił na wysokiego Francuza, z którym przegrał 0:2 w rundach. Dzięki Tymek – pracuj dalej!

Marcel Iwicki/kadet -33 kg trafił na mocnego zawodnika z Wielkiej Brytanii, który pokazał, że na Pucharach Świata kategoria -33 jest jeszcze szybsza niż w Polsce, a prócz szybkości trzeba jeszcze kontrolować emocje. Cenne doświadczenie zostało zebrane, a pamiętajmy, że Marcel to debiutant na imprezie tej rangi i do niedawna młodzik. Jest dobrze Marcel i będzie jeszcze lepiej!

Gratulacje! Start na imprezie tej rangi, wśród 1500 zawodników, w tym uczestników Igrzysk Olimpijskich, to duże wydarzenie.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.