Każdy może zostać reprezentantem Polski | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Każdy może zostać reprezentantem Polski

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: biegacze podczas maratonu

To już ostatni moment na zgłoszenie do udziału w marcowych Mistrzostwach Europy w Maratonie Masters. W tym wyjątkowym biegu inaugurującym obchody 100-lecia maratonów w Polsce może wziąć udział każda pełnoletnia osoba.

Maraton odbędzie się w 23 marca 2024 r. w Toruniu. Rejestracja chętnych do udziału w czempionacie potrwa już tylko do końca tygodnia - zostanie zamknięta w niedzielę 4 lutego 2024 r. o północy. W tej imprezie może wziąć udział każdy biegacz lub biegaczka, który do 17 marca 2024 r. będzie miał ukończone minimum 18 lat. Zawodnicy mający co najmniej 35 lat będą rywalizowali o oficjalne tytuły i 300 medali w klasyfikacjach indywidualnych oraz drużynowych. Młodsi zostaną sklasyfikowani w kategorii Open.

- To mistrzostwa nie tylko dla mistrzów – podkreśla Sławomir Krankowski, dyrektor generalny wydarzenia. - Tu nie są potrzebne klasy mistrzowskie, licencje zawodnicze czy przynależność klubowa. Do udziału mogą zgłosić się nawet zupełni amatorzy, którzy są w stanie zmierzyć się z tym dystansem. Jeżeli ktoś lubi biegać i zawsze marzył o starcie w biało-czerwonych barwach, to dzięki tej imprezie może spełnić swoje marzenie.

Opłata startowa wynosi 65 euro. Organizatorzy podkreślają, że z pewnością nie jest to dużo, biorąc pod uwagę rangę wydarzenia i atrakcyjne pakiety startowe dla uczestników, w których znajdą się m.in. atrakcyjne koszulki reprezentacyjne dla wszystkich Polaków. Dodatkowo każda osoba kończąca bieg otrzyma na mecie unikalny medal, nawiązujący do jubileuszu 100-lecia polskich maratonów. Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji Open przewidziano też nagrody finansowe.

>>> Link do rejestracji uczestników 

Czempionat maratoński towarzyszy odbywającym się w dniach 17-23 marca 2024 r. w Arenie Toruń 14. Mistrzostwom Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Mogą w nich uczestniczyć wszystkie osoby mające ukończone 35 lat, także te, które nigdy nie trenowały wyczynowo lekkoatletyki. Jeżeli dla kogoś w tym wieku dystans maratoński jest zbyt dużym wyzwaniem, to może spróbować swoich sił w rywalizacji na krótszym dystansie w hali – od 60 do 3000 metrów, skokach lub konkurencjach rzutowych. W ramach mistrzostw odbywa się też bieg przełajowy na 8 km i 6 km (dla osób powyżej 70. roku życia).

Więcej informacji na temat Mistrzostw Europy w Maratonie Masters: https://emaci2024.com/maraton/?lang=pl

Więcej na temat Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters: https://emaci2024.com/?lang=pl

Fanpage Mistrzostw Europy w LA Masters: https://www.facebook.com/emaci2024

informacja prasowa organizatora, fot.: Julia Truszczyńska / EMACI 2024

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.