Kartka od dzieci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kartka od dzieci

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 24 lutego 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: kolorowe kartki przygotowane przez dzieci dla uchodźców

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu w geście solidarności z obywatelami Ukrainy w 1. rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie przygotował akcję „Kartka od polskich dzieci dla Ukrainy”.

Polskie dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz z rodzin zastępczych wykonały kolorowe kartki z hasłami wspierającymi obywateli Ukrainy.

Akcję rozpoczął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, który 24 lutego 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu wręczył kartki wraz z upominkami gościom zza wschodniej granicy.

Kolejne kartki z niespodziankami trafiły do pozostałych miejsc zakwaterowania, w których przebywają obywatele Ukrainy. Podczas wręczanie symbolicznych kartek zarówno dzieci, jak i dorośli, nie kryli wzruszenia.

Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci oraz opiekunów z placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także z rodzin zastępczych za przygotowanie tak przepięknych kartek dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

Fot. MOPR

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.