Jasełka ze Światłem w Baju Pomorskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Jasełka ze Światłem w Baju Pomorskim

Kultura, Miasto
Data publikacji: 22 grudnia 2023
Autor: Marcin Pryka

Po raz szesnasty w Baju Pomorskim odbyły się (21 grudnia 2023 r.) jasełka pt. "Z Kopernikiem do Betlejem" organizowane przez Fundację Światło. Wstęp możliwy był dzięki specjalnym biletom-cegiełkom. Podczas wydarzenia prezydent Torunia Michał Zaleski podziękował organizatorom i złożył życzenia świąteczno-noworoczne. 

Fundacja Światło każdego dnia niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują. Od dwóch dekad zespół opiekunów, lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów i kadry administracyjnej, skupiony wokół tematu pomocy osobom ciężko chorym, w szczególności pogrążonych w śpiączce i chorych onkologicznie, dba o jak najlepszą, zgodną ze światowymi standardami pomoc i rehabilitację swoich pacjentów. Największym sukcesem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji "Światło" jest wybudzenie ze śpiączki 82 osób. Taka liczba jest nie tylko znakomitym wynikiem w Polsce, ale w skali całej Europy.

Wśród najważniejszych działań Fundacji należy wymienić: prowadzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla 44 pacjentów w stanie apalicznym (wegetatywnym), animowanie Akademii Walki z Rakiem, uruchomienie Centrum Opieki Wytchnieniowej "Dom Światła" w Grębocinie, organizowanie ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych czy prozdrowotnych akcji profilaktycznych dla rodzin pacjentów i mieszkańców Torunia. Z powodzeniem podejmuje także liczne działania charytatywno-artystyczne, których celem jest zbiórka funduszy na statutową działalność placówki. Co roku w spektaklach wolontariuszy z Grupy Teatralnej Efata występują znani torunianie, jednocząc się wokół tematu pomocy dla osób chorych i potrzebujących wsparcia. Jednym z takich spektakli są coroczne tradycyjne jasełka, które w tym roku odegrano dwukrotnie  – o godz. 17.00 oraz 19.00. 

Reżyserią tegorocznych jasełek zajęła się Teresa Stępień-Nowicka, o oprawę muzyczną zadbał Leszek Miliński, a o nagłośnienie i oświetlenie zatroszczył się Wojtek „Ula” Ulatowski. Gościem specjalnym był przewodniczący Rady Miasta prof. Marcin Czyżniewski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spektaklu.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.