IX Kongres Azjatycki w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

IX Kongres Azjatycki w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 11 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Kongres Azjatycki w Toruniu w 2021 r.

18-20 maja 2022 roku w Toruniu po raz kolejny odbędzie się konferencja poświęcona tematyce azjatyckiej - Międzynarodowy Kongres Azjatycki. To najważniejsze w Europie Środkowej wydarzenie naukowe, kulturalne i biznesowe poświęcone Azji. Od kilkunastu lat integruje badaczy, ekspertów, polityków, dyplomatów i przedsiębiorców.

Tytuł tegorocznej edycji Kongresu to „Horyzonty Polityki Azjatyckiej: Ścieżki i Strategie”. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Azji i Pacyfiku. Kongres objęty jest od wielu lat Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Partnerem organizacyjnym i merytorycznym kongresu jest Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

IX Międzynarodowy Kongres Azjatycki jest powrotem do formuły spotkań z okresu przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wydarzenie będzie obejmowało cykl stacjonarnych i zdalnych paneli dyskusyjnych, webinariów i imprez towarzyszących, które odbywają się już od grudnia 2021 roku i trwać będą do końca września 2022 roku. Główne dni IX Kongresu to 18-20 maja, kiedy odbywają się najważniejsze uroczystości i panele stacjonarne. Z kolei wszystkie panele zdalne odbywać się będą od 21 maja.

Organizatorzy dziękują byłemu Ambasadorowi Królestwa Tajlandii w Polsce, JE Panu Chettaphanowi Maksamphanowi, który podczas poprzedniej edycji wydarzenia przyjął propozycję objęcia statusu Gościa Honorowego IX Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, oraz obecnemu szefowi misji, Charge d'Affairesa i Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce, Panu Jeerasakowi Pomsuwanowi, który znacząco wzbogacił program kulturowy wydarzenia i zaangażował się w jego organizację. Organizatorzy dziękują też ambasadorom Azerbejdżanu, Kazachstanu, Korei Północnej, Malezji, Uzbekistanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy w tym roku aktywnie uczestniczą w Kongresie Azjatyckim.

Kongres Azjatycki to:

 • ponad 600 uczestników z 20 państw,
 • wybitnych polskich ekspertów z zakresu studiów azjatyckich,
 • rozmówców debatujących w 50 panelach tematycznych dotyczących polityki, gospodarki, inwestycji, innowacji, współpracy międzynarodowej i kultury.

Zapraszamy do udziału i śledzenia aktualnych informacji dot. programu na stronie organizatora.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie, fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe
  Miasto, MZK
  Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia
  Biznes, Miasto
  Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Plakat informujący o spotkaniu autorskim „Kosmos i Życie"
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Na zdjęciu: młodzi wykonawcy ze Studia P na scenie Młodzieżowego Domu Kultury
  Kultura, Miasto
  Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • Na zdjęciu: strony gazet z artykułami o Toruniu
  Miasto
  O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać do 24 czerwca 2022 r.
 • Dzisiaj, 21 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim odbywa się Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Licznie przybyłych zawodników przywitał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po dwuletniej przerwie do naszego miasta wracają Piernikalia, czyli juwenalia po toruńsku! Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów UMK jest „Powrót do przyszłości”.
 • 20 maja 2022 r. na toruńskim poligonie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa amerykańskiej artylerii. Od dzisiaj w bazie wojskowej Camp Destroyer oficjalnie stacjonować będzie 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina.
 • Światowy Dzień Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, społeczność SP nr 35 w Toruniu świętowała w sposób bardzo szczególny. Tego dnia na przedszkolaków czekały warsztaty z pszczelarzem, zielone lekcje na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji związanych z owadami zapylającymi.
 • 20-21 maja 2022 r. w Toruniu odbywają się XXI Ogólnopolska Konferencja Medycyna Paliatywna Hospicjum 2022 i XVIII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.
 • W dniach 21-22 maja 2022 roku w hali sportowej UCS przy ul. Św. Józefa 17 odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców.
 • Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Obiekt zyskał nową nawierzchnię, zostały poszerzone ciągi pieszo-rowerowe, pojawiły się tarasy widokowe, windy. Jednym słowem – wygląda jak nowy.