Informacja turystyczna | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Informacja turystyczna

Centralną instytucją zajmującą się informacją dla turystów jest Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu, prowadzony przez samorząd miasta. Informacja jest tam udzielana bezpłatnie.

Informacja Turystyczna

W OIT można uzyskać informację o atrakcjach turystycznych Torunia, najważniejszych imprezach turystycznych, kulturalnych i sportowych, bazie hotelowej i turystycznej Torunia i kraju.

Ośrodek współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami i organizacjami związanymi z turystyką, pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów turystycznych w kraju i za granicą, przygotowuje materiały informacyjne o mieście dla autorów przewodników i folderów. Udostępnia wydawnictwa turystyczne w siedzibie ośrodka, wydaje bezpłatnie drobne materiały promocyjno-informacyjne o mieście.

Uczestniczy także w krajowych i zagranicznych targach oraz giełdach turystycznych. Przygotowuje informacje turystyczno-użytkowe dla wydawnictw i dziennikarzy oraz touroperatorów z kraju i zagranicy.

Wydaje też własne wydawnictwa informacyjne. W siedzibie OIT można kupić: wydawnictwa turystyczne, upominki regionalne, przewodniki, informatory, foldery, albumy, atlasy, mapy, plany miast, widokówki, filmy wideo.

Adres:

Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu
ul. Szeroka 43
87-100 Toruń

tel. +48 56 621 09 31, +48 56 621 09 30
e-mail: it@it.torun.pl
https://visittorun.com

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.