Infolinia zostanie na dłużej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Infolinia zostanie na dłużej

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 31 grudnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu telefon stacjonarny leży na stole

Decyzją prezydenta Torunia Michała Zaleskiego infolinia ds. szczepień i bezpłatnego dowozu będzie funkcjonowała do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Oświadczenie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ws. telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:

Szanowni Państwo,

w związku z utrzymującą się w mocy decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego WNK.IV.967.168.2021 w sprawie obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu na terenie Torunia do i z punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 osobom:

1) niepełnosprawnym, tj. posiadającym, aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami

oraz

2) powyżej 70. roku życia, mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień,

podjąłem decyzję o przedłużeniu funkcjonowania telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS- CoV-2 pod dotychczasowym numerem 56 611 89 00 do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Torunianki i torunianie korzystają z dotychczasowego rozwiązania planując szczepienie swoje lub swoich podopiecznych i poszukując aktualnych informacji o szczepieniu. Miasto Toruń nadal będzie organizowało dowóz do punktów szczepień oraz zapewni mieszkańcom możliwość zgłoszenia potrzeb transportowych poprzez specjalnie dedykowaną infolinię (56 611 89 00).

Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Torunia za przeciwstawianie się rozwojowi pandemii, czego dowodem jest wysoki wskaźnik osób w pełni zaszczepionych, wynoszący obecnie — po roku szczepień populacyjnych — 61% mieszkańców. Bądźmy nadal solidarnie odpowiedzialni za zdrowie naszej toruńskiej społeczności!

Prezydent Torunia Michał Zaleski


Więcej informacji:

>> Infolinia miejska dot. transportu na szczepienia – kliknij tutaj, aby przejść do strony

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
  Eko, Miasto
  Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
 • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
 • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
 • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
 • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
 • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.