Infolinia zostanie na dłużej | www.torun.pl

Infolinia zostanie na dłużej

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 31 grudnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu telefon stacjonarny leży na stole

Decyzją prezydenta Torunia Michała Zaleskiego infolinia ds. szczepień i bezpłatnego dowozu będzie funkcjonowała do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Oświadczenie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ws. telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:

Szanowni Państwo,

w związku z utrzymującą się w mocy decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego WNK.IV.967.168.2021 w sprawie obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu na terenie Torunia do i z punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 osobom:

1) niepełnosprawnym, tj. posiadającym, aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami

oraz

2) powyżej 70. roku życia, mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień,

podjąłem decyzję o przedłużeniu funkcjonowania telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS- CoV-2 pod dotychczasowym numerem 56 611 89 00 do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Torunianki i torunianie korzystają z dotychczasowego rozwiązania planując szczepienie swoje lub swoich podopiecznych i poszukując aktualnych informacji o szczepieniu. Miasto Toruń nadal będzie organizowało dowóz do punktów szczepień oraz zapewni mieszkańcom możliwość zgłoszenia potrzeb transportowych poprzez specjalnie dedykowaną infolinię (56 611 89 00).

Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Torunia za przeciwstawianie się rozwojowi pandemii, czego dowodem jest wysoki wskaźnik osób w pełni zaszczepionych, wynoszący obecnie — po roku szczepień populacyjnych — 61% mieszkańców. Bądźmy nadal solidarnie odpowiedzialni za zdrowie naszej toruńskiej społeczności!

Prezydent Torunia Michał Zaleski


Więcej informacji:

>> Infolinia miejska dot. transportu na szczepienia – kliknij tutaj, aby przejść do strony

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.