Infolinia zostanie na dłużej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Infolinia zostanie na dłużej

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 31 grudnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu telefon stacjonarny leży na stole

Decyzją prezydenta Torunia Michała Zaleskiego infolinia ds. szczepień i bezpłatnego dowozu będzie funkcjonowała do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Oświadczenie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ws. telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:

Szanowni Państwo,

w związku z utrzymującą się w mocy decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego WNK.IV.967.168.2021 w sprawie obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu na terenie Torunia do i z punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 osobom:

1) niepełnosprawnym, tj. posiadającym, aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami

oraz

2) powyżej 70. roku życia, mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień,

podjąłem decyzję o przedłużeniu funkcjonowania telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS- CoV-2 pod dotychczasowym numerem 56 611 89 00 do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Torunianki i torunianie korzystają z dotychczasowego rozwiązania planując szczepienie swoje lub swoich podopiecznych i poszukując aktualnych informacji o szczepieniu. Miasto Toruń nadal będzie organizowało dowóz do punktów szczepień oraz zapewni mieszkańcom możliwość zgłoszenia potrzeb transportowych poprzez specjalnie dedykowaną infolinię (56 611 89 00).

Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Torunia za przeciwstawianie się rozwojowi pandemii, czego dowodem jest wysoki wskaźnik osób w pełni zaszczepionych, wynoszący obecnie — po roku szczepień populacyjnych — 61% mieszkańców. Bądźmy nadal solidarnie odpowiedzialni za zdrowie naszej toruńskiej społeczności!

Prezydent Torunia Michał Zaleski


Więcej informacji:

>> Infolinia miejska dot. transportu na szczepienia – kliknij tutaj, aby przejść do strony

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.