Gramy z WOŚP! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Gramy z WOŚP!

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 stycznia 2024
Autor: Paula Gałązka
Koszulka i piłka siatkowa z autografem Wilfredo Leona wystawiona na aukcję WOŚP

Prezydent Miasta Torunia aktywnie włącza się w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już przekazał przedmioty, które można wylicytować na aukcjach internetowych.

W tym roku na aukcję trafiła koszulka i piłka siatkowa z autografem Wilfredo Leona - kubańsko-polskiego siatkarza, grającego na pozycji przyjmującego. W reprezentacji Polski występuje od 2019 roku. Od 2021 roku jest współwłaścicielem klubu Anioły Toruń.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/koszulka-i-pilka-z-podpisem-wilfredo-leona-od-prezydenta-torunia-wosp-torun-15075946755

Prezydent Michał Zaleski przekazał też koszulkę, kij i rękawice TKH. Warto zwrócić szczególną uwagę na koszulkę, na której znajduje się numer 550 i napis M. Kopernik. Toruńscy hokeiści złożyli też na niej swoje podpisy.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/koszulka-kij-i-rekawice-tkh-od-prezydenta-torunia-wosp-torun-15075997980

To jest nie lada gratka dla fanów polskiej muzyki. Na aukcję przekazana została płyta winylowa „PROŃKO” wraz z autografem Krystyny Prońko. 18 stycznia 2024 w toruńskim Dworze Artusa recital Krystyny Prońko zakończył obchody 104.roczniy powrotu Torunia do wolnej Polski. Wtedy też artystka podpisała swój winyl, który teraz można wylicytować na akcji.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/plyta-winylowa-pronko-z-autografem-od-prezydenta-torunia-wosp-torun-15075995785

Na aukcjach toruńskiego Sztabu WOŚP można znaleźć też inne przedmioty, które przekazał Urząd Miasta Torunia lub instytucje miejskie. Są to m.in. powieść „Izabela. Świat w płomieniach” autorstwa Krzysztofa Czyżewskiego wraz z ebookiem czy też zaproszenie dla dwóch osób na koncert z nową płytą pt. „Spięty” oraz gadżety CKK Jordanki. 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 r. Jego hasło to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

fot. Paula Gałązka

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach, na obszarze zlewni rzeki Drwęca od Rypienicy do ujścia, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (przepływu średniego niskiego).
 • Biegacze z Torunia, którzy uczestniczyli i zostali nagrodzeni w biegu Nocna Dycha Kopernika, już wkrótce wezmą udział w XXXXVIII Kisuckim Maratonie.
 • Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Od poniedziałku 24 czerwca 2024 r. ruszy konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • W piątek 21 czerwca od godz. 19:00 do godz. 8:00 w sobotę 22 czerwca 2024 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - informuje Toruńskie...
 • Na sesji 20 czerwca 2024 r. Rada Miasta Torunia udzieliła absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia za rok 2023. Decyzję poprzedziła dyskusja, po której przyjęto sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten okres.