Gala 30-lecia Mastersów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gala 30-lecia Mastersów

Miasto, Sport
Data publikacji: 23 lutego 2020
Autor: Natalia Przytarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Sport łączy pokolenia – to od 30 lat udowadnia Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, który 22 lutego 2020 r. obchodził swój jubileusz.

Jubileuszową galę z okazji 30-lecia Związku poprzedziły zawody w Arenie Toruń. Oprócz 29.  Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, odbyły się również krajowe czempionaty dziennikarzy i lekarzy. Wyjątkowość jubileuszu podkreśliła rekordowa ilość zawodniczek i zawodników -  łącznie do mistrzostw zgłosiło się aż 521 startujących.  

Galę rozpoczął występ artystyczny Sylwii Kwasiborskiej, której akompaniamentował Witold Puciński. Następnie gości przywitał oraz wprowadził w historię Związku prezes Wacław Krankowski.                             

 - Za cztery dni mienie 30 lat, od kiedy w Toruniu zarejestrowaliśmy stowarzyszenie Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. Mastersami jesteśmy zaledwie od dwóch lat. Organizacja powstawała w bólach, jednak z sentymentem patrzymy na tamte lata. Cieszymy się, że możemy obchodzić tę okrągłą rocznicę w Toruniu, ponieważ to tutaj rozpoczęliśmy naszą działalność, tutaj jest nasza siedziba oraz stąd pochodzi najwięcej działaczy, którzy kierują i organizują życie naszego związku. To także w Toruniu odbyły się w 2019 roku Mistrzostwa Świata, które sportowcy i władze światowej oraz europejskiej lekkiej atletyki Masters uważają za najlepiej zorganizowanewspomniał prezes Związku Lekkiej Atletyki Masters, Wacław Krankowski.

Prezes zarządu następnie wyróżnił zasłużonych sportowców złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami honorowymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Medalem 30-lecia PZLAM uhonorowani zostali natomiast przedstawiciele miasta: prezydent Torunia Michał Zaleski, jego zastępca Zbigniew Fiderewicz oraz dyrektor Wydział Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska.

- Dziękuję za to piękne wyróżnienie. Jestem dumny z tego, że tak wysoko oceniacie Państwo organizację wydarzeń sportowych w Toruniu - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Ze swojej strony gratuluję natomiast zawodnikom i zawodniczkom woli uprawiania lekkiej atletyki na światowym poziomie. Mam nadzieję, że jej nigdy nie zabraknie!                                                                                     

Prezydent uhonorował Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters medalem 100-lecia.                                     

Część oficjalną zamknęły wyróżniania Prezydenta Miasta Torunia dla osób zasłużonych dla Związku:

 • Wacława Krankowskiego – prezesa PZLAM, czynnego działacza i sportowca,
 • Elżbiety Ryczek – wieloletniej działaczki sportowej, od 2007 roku sekretarza zarządu Polskiego Związku Masters,
 • Gabriela Mańkowskiego - jednego z pomysłodawców, współzałożycieli i pierwszego prezesa w latach 1990–1998,
 • Juliana Pełki – multimedalisty, prezesa w latach 1998–2002, a następnie wiceprezesa od 2002 roku do chwili obecnej.

Fot. Lech Kamiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Zdjęcie przedstawia Bulwar Filadelfijski z lotu ptaka
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Trwają intensywne prace przy przebudowie Bulwaru Filadelfijskiego. Najwięcej dzieje się w pasie drogowym, ale ruszyły też prace nad zielenią. Obecnie na Bulwarze prowadzone są prace związane z humusowaniem terenu, czyli ukształtowaniem skarp oraz wymianie gruntu na ziemię urodzajną. Obsadzono też donice pawilonów. Prace zostały podzielone na etapy...
 • Urząd Miasta Torunia
  Miasto
  21 września 2023 roku w sali nr 33 im. Mikołaja Kopernika, na drugim piętrze budynku Urzędu Miasta Torunia odbędzie się 59. sesja Rady Miasta Torunia. Radni zajmą się m.in. rozpatrzeniem projektu apelu w sprawie poprawy infrastruktury na liniach kolejowych, zmianami w budżecie miasta na rok 2023 i Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2023-...
 • Miasto
  Torunianie mogą łatwiej niż dotąd opłacać podatek od nieruchomości – wystarczy skorzystać z płatności mObywatel w aplikacji lub przez przeglądarkę internetową.
 • Festiwal Piernika - plakat
  Kultura, Miasto
  Warsztaty dekorowania pierników, spektakl „Legenda o Katarzynce” czy przygotowywanie piernikowych perfum – to tylko część atrakcji zaplanowanych na weekend 22-23 września 2023 r. w godzinach od 11:00 do 19:00 w Galerii Copernicus na Placu Rotundy.
 • Wybory parlamentarne 2023 r. - informator
  Miasto
  15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.  W głosowaniu może wziąć udział każdy obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, który: w dniu wyborów kończy 18 lat; nie jest pozbawiony praw wyborczych orzeczeniem sądu; nie jest ubezwłasnowolniony; nie został pozbawiony praw...
 • Inwestycja firmy Torimpex przy Okólnej
  Biznes, Miasto
  1100 m2 powierzchni, 50 miejsc parkingowych, 30 nowych miejsc pracy. Tak w liczbach prezentuje się nowa inwestycja firmy Torimpex na toruńskim lewobrzeżu. Sklep przy ul. Okólnej 141 jest 9 placówką toruńskiej firmy w naszym mieście.  Generalnym wykonawcą inwestycji była firma ARS Renowacje. W sklepie przy ulicy Okólnej klienci będą korzystać z 4...
 • 21 września 2023 roku w sali nr 33 im. Mikołaja Kopernika, na drugim piętrze budynku Urzędu Miasta Torunia odbędzie się 59. sesja Rady Miasta Torunia. Radni zajmą się m.in. rozpatrzeniem projektu apelu w sprawie poprawy infrastruktury na liniach kolejowych, zmianami w budżecie miasta na rok 2023 i Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2023-...
 • W toruńskim Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. Kpt. Eugeniusza Konopackiego odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków komendanta. Płk. Edwarda Chyłę zastąpił płk Przemysław Żukowski.
 • Po raz kolejny Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przyłączył się do akcji “Weekend seniora z kulturą”, organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Zapraszamy na kolejną odsłonę “Toruńskiej Nocy Naukowców”. Wydarzenie odbędzie 29 września 2023 r. w godz. 18:00-20:00 i 20:00-22:00.
 • Ruszyły zapisy do II edycji projektu edukacyjnego o cieple „Ogrzewanie w pudełku”, przygotowanego przez PGE Energia Ciepła i PGE Toruń z Grupy PGE oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W pierwszej edycji programu wzięło udział 30 szkół. Druga edycja skierowana jest do ponad 1600 uczniów z całej Polski i została rozszerzona o klasy I-III szkół...
 • Trzecia edycja Festiwalu Młodej Muzyki – Hommage a Mikołaj Kopernik – nadchodzi wielkimi krokami! Wzorem poprzednich edycji czeka na nas cała paleta artystycznych wydarzeń! Usłyszymy intrygujące prawykonania, muzykę elektroakustyczną, jazzową, a nawet piosenkę literacką! Na scenie wystąpią znakomici soliści, zespoły i orkiestry oraz spotkamy się...
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski został nominowany w kategorii Najlepszy Prezydent Miasta 4. edycji Plebiscytu Mieszkanicznik Roku 2023. Głosowanie trwa do 10 października br. Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik". Stowarzyszenie ma ok 22 000 obserwatorów oraz zrzesza 2000 członków...
 • Centrum Wsparcia Biznesu zachęca toruńskie szkoły do wzięcia udziału w XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.To innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana od 2005 roku, jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.