Gala 30-lecia Mastersów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gala 30-lecia Mastersów

Miasto, Sport
Data publikacji: 23 lutego 2020
Autor: Natalia Przytarska

Sport łączy pokolenia – to od 30 lat udowadnia Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, który 22 lutego 2020 r. obchodził swój jubileusz.

Jubileuszową galę z okazji 30-lecia Związku poprzedziły zawody w Arenie Toruń. Oprócz 29.  Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, odbyły się również krajowe czempionaty dziennikarzy i lekarzy. Wyjątkowość jubileuszu podkreśliła rekordowa ilość zawodniczek i zawodników -  łącznie do mistrzostw zgłosiło się aż 521 startujących.  

Galę rozpoczął występ artystyczny Sylwii Kwasiborskiej, której akompaniamentował Witold Puciński. Następnie gości przywitał oraz wprowadził w historię Związku prezes Wacław Krankowski.                             

 - Za cztery dni mienie 30 lat, od kiedy w Toruniu zarejestrowaliśmy stowarzyszenie Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. Mastersami jesteśmy zaledwie od dwóch lat. Organizacja powstawała w bólach, jednak z sentymentem patrzymy na tamte lata. Cieszymy się, że możemy obchodzić tę okrągłą rocznicę w Toruniu, ponieważ to tutaj rozpoczęliśmy naszą działalność, tutaj jest nasza siedziba oraz stąd pochodzi najwięcej działaczy, którzy kierują i organizują życie naszego związku. To także w Toruniu odbyły się w 2019 roku Mistrzostwa Świata, które sportowcy i władze światowej oraz europejskiej lekkiej atletyki Masters uważają za najlepiej zorganizowanewspomniał prezes Związku Lekkiej Atletyki Masters, Wacław Krankowski.

Prezes zarządu następnie wyróżnił zasłużonych sportowców złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami honorowymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Medalem 30-lecia PZLAM uhonorowani zostali natomiast przedstawiciele miasta: prezydent Torunia Michał Zaleski, jego zastępca Zbigniew Fiderewicz oraz dyrektor Wydział Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska.

- Dziękuję za to piękne wyróżnienie. Jestem dumny z tego, że tak wysoko oceniacie Państwo organizację wydarzeń sportowych w Toruniu - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Ze swojej strony gratuluję natomiast zawodnikom i zawodniczkom woli uprawiania lekkiej atletyki na światowym poziomie. Mam nadzieję, że jej nigdy nie zabraknie!                                                                                     

Prezydent uhonorował Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters medalem 100-lecia.                                     

Część oficjalną zamknęły wyróżniania Prezydenta Miasta Torunia dla osób zasłużonych dla Związku:

 • Wacława Krankowskiego – prezesa PZLAM, czynnego działacza i sportowca,
 • Elżbiety Ryczek – wieloletniej działaczki sportowej, od 2007 roku sekretarza zarządu Polskiego Związku Masters,
 • Gabriela Mańkowskiego - jednego z pomysłodawców, współzałożycieli i pierwszego prezesa w latach 1990–1998,
 • Juliana Pełki – multimedalisty, prezesa w latach 1998–2002, a następnie wiceprezesa od 2002 roku do chwili obecnej.

Fot. Lech Kamiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.