Festiwal Zawodów - Targi Pracy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Festiwal Zawodów - Targi Pracy

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 czerwca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: stoisko podczas Targów Pracy - młodzi ludzie w białych strojach kroją jabłka

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą wziąć udział w wydarzeniu pn. „Festiwal Zawodów - Targi Pracy”, które odbędzie się 6 czerwca 2023 r.

Festiwal Zawodów - Targi Pracy odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu przy ul. Poznańskiej 11/13 w Toruniu. Początek wydarzenia o godz. 10:00, całość potrwa do godz. 14:00.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych z Torunia oraz terenu 4 powiatów: toruńskiego, golubsko-dobrzyńskiego, chełmińskiego, wąbrzeskiego, jak również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wszystkich inni zainteresowanych odnalezieniem nowej ścieżki kariery zawodowej.

Na około 50 stoiskach pojawią się m.in.:

 • jednostki Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy m.in. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania z Torunia,
 • instytucje rynku pracy tj. WUP oraz Powiatowe Urzędy Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy,
 • liczne lokalne firmy i przedsiębiorstwa,
 • służby mundurowe – Policja, wojsko, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż pożarna, leśnicy,
 • Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości z Torunia,
 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Torunia.

Festiwal Zawodów - Targi Pracy w Toruniu to wydarzenie cykliczne realizowane od 2010 roku, wzbogacone w roku 2023 o Festiwal Zawodów. W tej edycji wydarzenia obecni będą regionalni pracodawcy zawodów niszowych (np. kominiarz, dekarz, szewc, piekarz itp.), mundurowych, medycznych (np. pielęgniarka, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy) oraz zawodów przyszłości (np. automatyk, programista). Dzięki uprzejmości WORD-u w Toruniu będzie możliwość skorzystania z symulatora dachowania. Osoby zainteresowane będą mogły także wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy.

W trakcie trwania Festiwalu, pracodawcy, młodzież oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą i usługami świadczonymi dla uczestników OHP, ale również zobaczyć sprzęt i urządzenia potrzebne na danym stanowisku pracy oraz porozmawiać ze specjalistami rozwoju zawodowego i wychowawcami OHP. Właściciele firm zatrudniających młodocianych pracowników będą mogli skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów "E-refundacja", poprowadzonych przez specjalistów z CEiPM w Toruniu.

Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Państwową Inspekcją Pracy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia. Patronat medialny: Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy, Radio PIK S.A., Gazeta Pomorska.

Sponsorzy: Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Firma ANIRO Sp. z o.o.; Cukiernia Franciszek Pokojski S.C.; Piekarnia Bartkowscy Sp.j.; Cukiernia Sowa Sp. z o.o.

Fot. Sławomir Kowalski

Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.