El Cielo Tango Festival w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

El Cielo Tango Festival w Toruniu

Kultura, Miasto
Data publikacji: 28 marca 2024
Autor: Paula Gałązka
El Cielo Tango Festival w Toruniu

W dniach 04.04.-07.04.2024 Toruń zamieni się w stolicę tanga, a to za sprawą Międzynarodowego Pucharu Polski Tanga Argentyńskiego oraz El Cielo Tango Festival organizowanego przez Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Grupę Milonga Mercurio z Przyjaciółmi z Zielonej Góry i Bielska-Białej.

Imprezę rozpocznie koncert zespołu Colours of Tango, który odbędzie się 4 kwietnia o godz. 19:00 w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. Będzie to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to bowiem nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją i pod wpływem skrajnych emocji. Zespół Colours of Tango ma unikatowy i nietypowy skład. Obok akordeonu i wokalisty na scenie pojawi się również harfa! Zatem zapowiada się wyjątkowa uczta muzyczna, nawet dla tych, którzy słuchają tanga od dawna. Podczas koncertu zaprezentują się tancerze z Teatru Tanga.

Bilety dostępne są pod adresem: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/119898/Toru%C5%84/Koncert+Otwarcia/  .

Między 5 a 7 kwietnia odbywać się będą festiwalowe wydarzenia ujęte w harmonogramie dostępnym pod adresem: https://milonga.torun.pl/elcielo-harmonogram.

Część imprez – eliminacje i półfinały Pucharu Polski rozgrywane na „artusowych” parkietach oraz Milongi Galowe z pokazami Mistrzów – będzie dostępna dla publiczności. Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na niedzielne popołudnie 7 kwietnia. O godzinie 17:00 zaplanowana jest (z założeniem braku opadów deszczu) Milonga Open Air w amfiteatrze „Baja Pomorskiego”. Zapraszamy do obserwacji tańczących uczestników Festiwalu El Cielo, wstęp jest bezpłatny!

Później – o godzinie 19:00 – czeka nas wewnątrz Teatru „Baj Pomorski” Wielka Gala Finałowa Pucharu Tanga oraz koncert wieńczący Festiwal. Gala składać się będzie z trzech części:

 • z tanecznej prezentacji maestros będących sędziami: Sebastian Jimenez i Fatima Vitale, Silvana Anfossi i Hernan Alvarez Prieto oraz Karina Antonucci z Partnerem
 • finałowej potyczki zawodników walczących o Puchar Polski
 • koncertu zespołu Cuarteto Re!Tango. Grupa Cuarteto Re!Tango to klasycznie wykształceni muzycy, którzy fenomen tanga zgłębiają od lat. Grupa koncertuje w kraju i za granicą, a jej repertuar zawiera ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie. Argentyńska muzyka Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu.

Bilety na galę nabyć można pod niżej zamieszczonym linkiem: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/120067/Toru%C5%84/Wielka+Gala+Fina%C5%82owa/ ,a informacje o Cuarteto Re!Tango dostępne są pod adresem: https://pawelnowak.pl/projekt/cuarteto-re-tango/ .

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Ambasady Republiki Argentyny oraz Prezydenta Miasta Torunia.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.