Drzewa dla przyszłych pokoleń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Drzewa dla przyszłych pokoleń

Eko, Miasto
Data publikacji: 19 kwietnia 2023
Autor: Paula Gałązka
Grafika przedstawia informacje promujące wydarzenie „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2023”

Stowarzyszenie „TILIA”, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w  corocznej akcji pn. „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2023”. Spotkajmy sięna wspólnym sadzeniu drzew już 22 kwietnia 2023 roku.

Poniżej szczegółyu dotyczące zapisów:

Mieszkańcy Torunia - osoby indywidualne:

Kiedy: 22 kwietnia 2022 sobota (godziny 10.00 -14.00)

Gdzie: Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100, Toruń

 • Pobierz od nas bezpłatnie sadzonkę drzewek leśnych ( 1 osoba – max 5 szt.) i posadź na swoim terenie.

Prosimy zabrać ze sobą wiaderko/worek/torbę na sadzonki.

Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek (około 400 sztuk) drzewka będą rozdawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku. Jeśli w trakcie akcji nie wydane zostaną wszystkie sadzonki, dopuszcza się wydanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

 • Na czas wydarzenia przygotowane zostaną stanowiska edukacyjne oraz gra terenowa dla dzieci z nagrodami  oraz sadzenia drzewek na Barbarce

W ramach akcji dla osób nieposiadających własnego terenu przewidzieliśmy akcję „Sadzimy drzewa na Barbarce”.

Akcja zostanie też przeprowadzona dla szkół.

Placówki oświatowe z Torunia:

Kiedy: kwiecień, termin nadsyłania zgłoszeń od 21.04.22 r.  godz. 8.00 ; decyduje kolejność zgłoszeń

Zgłoszenia: formularz on–line 

 • Oferujemy sadzonki i certyfikaty dla 15 placówek, które chcą posadzić drzewka na swoim terenie.

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „Tilia” w ramach projektu pn „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 150 320 zł, a kwota dofinansowania z UMT 90 000 zł.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.