Drzewa dla przyszłych pokoleń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Drzewa dla przyszłych pokoleń

Eko, Miasto
Data publikacji: 19 kwietnia 2023
Autor: Paula Gałązka
Grafika przedstawia informacje promujące wydarzenie „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2023”

Stowarzyszenie „TILIA”, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w  corocznej akcji pn. „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2023”. Spotkajmy sięna wspólnym sadzeniu drzew już 22 kwietnia 2023 roku.

Poniżej szczegółyu dotyczące zapisów:

Mieszkańcy Torunia - osoby indywidualne:

Kiedy: 22 kwietnia 2022 sobota (godziny 10.00 -14.00)

Gdzie: Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100, Toruń

 • Pobierz od nas bezpłatnie sadzonkę drzewek leśnych ( 1 osoba – max 5 szt.) i posadź na swoim terenie.

Prosimy zabrać ze sobą wiaderko/worek/torbę na sadzonki.

Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek (około 400 sztuk) drzewka będą rozdawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku. Jeśli w trakcie akcji nie wydane zostaną wszystkie sadzonki, dopuszcza się wydanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

 • Na czas wydarzenia przygotowane zostaną stanowiska edukacyjne oraz gra terenowa dla dzieci z nagrodami  oraz sadzenia drzewek na Barbarce

W ramach akcji dla osób nieposiadających własnego terenu przewidzieliśmy akcję „Sadzimy drzewa na Barbarce”.

Akcja zostanie też przeprowadzona dla szkół.

Placówki oświatowe z Torunia:

Kiedy: kwiecień, termin nadsyłania zgłoszeń od 21.04.22 r.  godz. 8.00 ; decyduje kolejność zgłoszeń

Zgłoszenia: formularz on–line 

 • Oferujemy sadzonki i certyfikaty dla 15 placówek, które chcą posadzić drzewka na swoim terenie.

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „Tilia” w ramach projektu pn „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 150 320 zł, a kwota dofinansowania z UMT 90 000 zł.

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Będą zmiany w komunikacji miejskiej na Podgórzu
  Miasto, MZK
  Znamy efekt konsultacji w sprawie kursowania komunikacji miejskiej na Podgórzu. Uzgodnione zmiany zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2024 r.
 • Miasto
  Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Prezydium Rady Miasta Torunia w kadencji 2024-2029_fot_Małgorzata Litwin
  Miasto
  Poznaliśmy wiceprzewodniczących Rady Miasta Torunia. Radni, w głosowaniu tajnym, wybrali trzy osoby: Edytę Macieję-Morzuch, Marcina Czyżniewskiego oraz Michała Jakubaszka. 23 maja 2024 r. ukonstytuowało się prezydium Rady Miasta Torunia. Radni miejscy, zgodnie z uchwałą z dnia 7 maja 2024 r. dotyczącą liczby wiceprzewodniczących RMT, wybrali trzy...
 • Kultura, Miasto
  W Młynie Kultury 23 maja 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.
 • Kultura
  22-24 maja 2024 r. w Toruniu po raz jedenasty odbywa się Międzynarodowy Kongres Azjatycki.
 • Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Poznaliśmy wiceprzewodniczących Rady Miasta Torunia. Radni, w głosowaniu tajnym, wybrali trzy osoby: Edytę Macieję-Morzuch, Marcina Czyżniewskiego oraz Michała Jakubaszka. 23 maja 2024 r. ukonstytuowało się prezydium Rady Miasta Torunia. Radni miejscy, zgodnie z uchwałą z dnia 7 maja 2024 r. dotyczącą liczby wiceprzewodniczących RMT, wybrali trzy...
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został ponownie uhonorowany przez Europejską Organizację Udarową (ESO) oraz Inicjatywę Angels za organizację i prowadzone leczenie udarów mózgu.
 • W sobotę 25 maja 2024 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Toruniu serdecznie zaprasza na Toruńskie Zawody Boccie.
 • W sobotę 25 maja 2024 r. ulicami Torunia przejedzie Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna. Początek wydarzenia o godzinie 16:00 na Rynku Nowomiejskim.
 • Ambasador Chin Sun Linjiang i Ambasador Kazachstanu Alim Kirabayev gościli 22 maja 2024 r.w Toruniu. Spotkał się z nimi prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • - W środę 22 maja od godz. 17:00 aż do godz. 2:00 dnia 23 maja 2024 r. na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może wystąpić grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W sobotę 25 maja 2024 r. w godz. od 10.00 do 15.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędą się oficjalne obchody święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.