Drony w Arenie Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Drony w Arenie Toruń

W najbliższy weekend 19-20 października 2018 roku, Toruń stanie się polską stolicą dronów. W Arenie Toruń przy ulicy Bema już po raz trzeci odbędą się targi “DroneTech Poland 3rd World Meeting”.

Celem targów jest poznanie bezzałogowych i autonomicznych technologii działających w służbie człowiekowi, a całe wydarzenie dedykowane pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. 

To spotkanie dla ludzi, którzy znajdują zastosowania dla dronów w przemyśle, transporcie, rekreacji, bezpieczeństwie, edukacji i nauce, a także dla pasjonatów i wszystkich zainteresowanych. Międzynarodowe wydarzenie łączy naukowców, biznesmenów i ekspertów nowoczesnych technologii bezzałogowych.

W programie, oprócz pokazów i prezentacji firm z całego świata planowana jest także konferencja ekspertów w dziedzinie technologii, prawa i bezpieczeństwa. W panelu dyskusyjnym weźmie udział m.in. Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Zaplanowano również podpisanie aneksu do porozumienia o współpracy nad wdrożeniem pilotażu usług bezzałogowych statków powietrznych (BSP) pomiędzy Toruniem, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i Polskim Funduszem Rozwoju. Dzięki temu Toruń zostanie włączony do finansowanej w ramach programu Unii Europejskiej - koncepcji U-Space.  

Nasze miasto ma szansę stać się jednym z dwóch najważniejszych ośrodków wyznaczających trendy w technologii bezzałogowej i autonomicznej. Włączenie grodu Kopernika we wdrażanie i obsługę koncepcji U-Space ma istotne znaczenie dla zwiększania bezpieczeństwa jego mieszkańców. Chodzi o rozwiązania dotyczące wspierania dronami zrównoważonego rozwoju miasta w zakresie bezpieczeństwa publicznego (szczególnie wzdłuż szlaków wodnych), zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska (identyfikacja nielegalnych wysypisk, walki ze smogiem), inspekcji budowlanych czy wspomagania transportu publicznego.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Torunia.

DroneTech Poland 3rd World Meeting 

19 – 20 października 2018 r.  Arena Toruń, ul. Gen. J. Bema 73-89

Więcej informacji oraz bezpłatna rejestracja na wydarzenie znajduje się na stronie www.dronetech-poland.com

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.