Drony w Arenie Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Drony w Arenie Toruń

W najbliższy weekend 19-20 października 2018 roku, Toruń stanie się polską stolicą dronów. W Arenie Toruń przy ulicy Bema już po raz trzeci odbędą się targi “DroneTech Poland 3rd World Meeting”.

Celem targów jest poznanie bezzałogowych i autonomicznych technologii działających w służbie człowiekowi, a całe wydarzenie dedykowane pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. 

To spotkanie dla ludzi, którzy znajdują zastosowania dla dronów w przemyśle, transporcie, rekreacji, bezpieczeństwie, edukacji i nauce, a także dla pasjonatów i wszystkich zainteresowanych. Międzynarodowe wydarzenie łączy naukowców, biznesmenów i ekspertów nowoczesnych technologii bezzałogowych.

W programie, oprócz pokazów i prezentacji firm z całego świata planowana jest także konferencja ekspertów w dziedzinie technologii, prawa i bezpieczeństwa. W panelu dyskusyjnym weźmie udział m.in. Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Zaplanowano również podpisanie aneksu do porozumienia o współpracy nad wdrożeniem pilotażu usług bezzałogowych statków powietrznych (BSP) pomiędzy Toruniem, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i Polskim Funduszem Rozwoju. Dzięki temu Toruń zostanie włączony do finansowanej w ramach programu Unii Europejskiej - koncepcji U-Space.  

Nasze miasto ma szansę stać się jednym z dwóch najważniejszych ośrodków wyznaczających trendy w technologii bezzałogowej i autonomicznej. Włączenie grodu Kopernika we wdrażanie i obsługę koncepcji U-Space ma istotne znaczenie dla zwiększania bezpieczeństwa jego mieszkańców. Chodzi o rozwiązania dotyczące wspierania dronami zrównoważonego rozwoju miasta w zakresie bezpieczeństwa publicznego (szczególnie wzdłuż szlaków wodnych), zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska (identyfikacja nielegalnych wysypisk, walki ze smogiem), inspekcji budowlanych czy wspomagania transportu publicznego.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Torunia.

DroneTech Poland 3rd World Meeting 

19 – 20 października 2018 r.  Arena Toruń, ul. Gen. J. Bema 73-89

Więcej informacji oraz bezpłatna rejestracja na wydarzenie znajduje się na stronie www.dronetech-poland.com

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.